حادثه در «کرکس» و فوت یک کوه نورد
ا رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان نطنز، از نصب ۵۰ تابلوی راهنمای کوه‌نوردان در چهار مسیر اصلی منتهی به فتح قله «کرکس» در شهرستان نطنز خبر داد.
«حسین صفری» با اشاره به پرخطر بودن مسیر صعود قله «کرکس» اظهار داشت: در ۳ حادثه اخیر پیش آمده برای کوه‌نوردان در مسیر صعود به این قله متاسفانه یک مورد منجر به فوت شد!  وی با بیان اینکه این چهار مسیر شامل مناطق کشه، طامه، اوره و بیدهند است، افزود: پیش از این تعدادی تابلوی راهنما در این مسیرها تعبیه شده بود که در مواقع بارندگی به علت استاندارد نبودن و ارتفاع کم تابلوها، از دید کوه‌نوردان پنهان می‌شد.
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان نطنز تصریح کرد: هر گروه کوه‌نوردی که در فصل زمستان قصد عزیمت به قله «کرکس» را داشته باشد باید حتماً با هماهنگی هیئت کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی استان اصفهان اقدام کند.
قله «کرکس» بلندترین قله منطقه مرکزی ایران با ارتفاعی بالغ‌بر ۳۸۹۵‌متر از سطح دریاست و از زیباترین جاذبه‌ها برای کوه‌نوردان و گردشگران کشورمان به شمار می‌رود. قله‌های کوهستان «کرکس» به علت ارتفاع زیادی که دارند تقریباً در نیمی از سال پوشیده از برف بوده و منبع اصلی چشمه‌های متعددی است که در دامنه‌های این کوهستان جریان دارند.
منبع: تسنیم با تشکر از کوه نوشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *