مرگ کوه نورد در ارتفاعات چین کلاغ
کوه‌نوردی میان سال صبح امروز در ارتفاعات چین کلاغ درکه جان خود را از دست داد.
سید جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این باره گفت: حادثه گرفتار شدن یک کوه نورد در ارتفاعات چین کلاغ در ساعت ۱۰:۳۰ امروز به ۱۲۵ اطلاع داده شد و به دنبال آن عوامل گروه نجات ۱۶ به محل حادثه اعزام شدند.
وی با بیان اینکه آتش‌نشانان پس از پیمودن مسیری به شکل پیاده به محل حادثه رسیدند، افزود: پس از حضور در محل مشاهده شد که تیمی کوه نوردی در حال پیمایش کوه بوده که ناگهان حال یکی از اعضای این تیم که مردی ۵۷ ساله بود خراب شده است.
وی با بیان اینکه آتش‌نشانان این فرد را با تجهیزات مخصوص به پایین این کوه منتقل کرده و در اختیار عوامل اورژانس قرار دادند گفت: تکنسین‌های اورژانس پس از بررسی علائم حیاتی مرگ این فرد را تایید و اعلام کردند.
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به تحویل جسد این مرد به عوامل انتظامی گفت: پس از آن عوامل گروه نجات ۱۶ به ماموریت خود در این محل خاتمه دادند.
ملکی با اشاره به وقوع این حادثه اظهار کرد: به منظور پیشگیری از چنین حوادثی تیم‌های کوه نوردی باید هنگام صعود به ارتفاعات حتما از وضعیت آب و هوا مطلع شده و از کوه پیمایی در شرایط بارندگی پرهیز کنند.
 وی اضافه کرد: همچنین ضرورت حضور یک فرد مسلط به کمک‌های اولیه در میان اعضای تیم‌های کوه نوردی ضروری است و می‌بایست کوه نوردان از مسیرهای شناخته شده عبور کنند.
با تشکر از کلاغها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *