آخرین خبر از حادثه علم کوه
بنابر آخرین خبر های رسیده با توجه به ابری بودن منطقه عملیات اعزام هلی کوپتر امداد هلال احمر جهت یافتن مجروح و یا پیکر حادثه دیده امروز امکان پذیر نبوده و  شنبه ۲۶ مردادماه ۱۳۹۲ ساعت ۷.۳۰ صبح هلی کوپتر سازمان امداد و نجات هلال احمر با خلبانی “کاپیتان گودرزی”(خلبان امداد هلی کوپتر در حادثه زمستان سال گذشته که در ارتفاع ۵۰۰۰ متری پرواز امداد داشتند) از پایگاه خلیج تهران به منطقه اعزام خواهد شد.
یکی از کفش های مصدوم ظهر جمعه پیدا شده و حدود ساعت ۱۷ نیز پیکر بی جان مصدوم در حدود ۲۰۰ بالای یخچال اسپیلت یافت گردیده است.
در تلاش است تیمی فنی و آشنای به جستجو و کار روی دیواره از کوه‌نوردان حاضر در منطقه خصوصا کوه‌نوردان “گروه کوه‌نوردی همت شمیران” تشکیل و ساعت ۹ صبح با رسیدن بالگرد هلال احمر از تهران بصورت یک تیم تخصصی و هماهنگ با امدادگران هلال احمر به سرپرستی آقای “پیمان یاوری” فعالیت جستجو و حمل پیکر کوه‌نورد را آغاز نمایند.
امروز یک تیم ۹ نفره زبده از کوه‌نوردان “گروه کوه‌نوردی همت شمیران” جهت عملیات امداد اعلام آمادگی نموده اند تا با سرپرستی آفای اجسان احمدی جهت عملیات امداد وارد عمل شوند احتمالا تعدادی از نفرات می بایست با صعود قله و فرود دیواره غربی و مسیر گرده عملیات جستجو را آغاز نمایند. 
منبع: انجمن پزشکی کوهستان ایران
خبر تکمیلی…..
 طی تماس تلفنی که در ساعت ۱۱.۳۰ صبح امروز با اعضاء تیم جستجو و امداد گرفته شد هلی کوپتر امداد هلال احمر حدود ساعت ۹.۴۵ در علم چال با پیاده کردن دو تن از نیروهای هلال احمر عملیات انتقال جسد فرد حادثه دیده را با هماهنگی دو تیم از کوهنوردان همت شمیران که یک تیم از ابتدای صبح امروز از طریق گرده آلمانها به سمت سنگ سماور صعود نموده بود و جهت انتقال پیکر مصدوم اقدام نموده اند.
همچنین قرار شد تیم دیگری از ارتفاعات پایین تر نسبت به دسترسی به جنازه فرد حادثه دیده دسترسی پیدا کنند.
همچنین در ساعت ۱۲.۴۰ طی تماس دیگری با امدادگران منطقه پیکر فرد حادثه دیده به پایین یخچال غربی منتقل شده و قرار است توسط امدادگران به یخچال شرقی(علم چال) منتقل گردیده تا توسط بالگرد یا قاطر به پایین آورده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *