یکی از کوه‌نوردان گروه «کاوه ملایر» در اثر سقوط از کوه جان باخت!
بی احتیاطی و نداشتن تجهیزات ایمنی، کوه‌نورد ۲۳ ساله ملایری را به کام مرگ کشاند.
به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران، مسوول امداد و نجات جمعیت هلال احمر ملایر گفت: در ساعت ۹ و ۲۵ دقیقه صبح روز جمعه سوم خردادماه، طی تماسی از سوی اورژانس ملایر با کشیک جمعیت هلال احمر این شهرستان، از سقوط یکی از اعضای تیم کوه‌نوردی «کاوه ملایر» خبر رسید.
“علی قربان نجفی” تصریح کرد: بلافاصله و پس از اعلام این خبر، تیم امداد و نجات در کوهستان جمعیت هلال احمر ملایر به سرعت به محل حادثه که واقع در کوه سرده شهرستان بود، اعزام شده و اقدامات لازم را برای نجات جان فرد مصدوم آغاز کردند.
وی ادامه داد: طبق اعلام اعضای تیم کوهستان هلال احمر، محل حادثه در پا تخت قله کوه سرده بوده و “مرتضی معطر” کوه‌نورد ۲۳ ساله تیم کوه‌نوردی «کاوه ملایر» بر اثر سقوط از دیواره کوه، ضربه ناشی از برخورد با سنگ و نداشتن تجهیزات لازم همچون کلاه ایمنی، در دم جان باخته بود.
“نجفی” با بیان اینکه متاسفانه سر مصدوم در اثر برخورد با سنگ امحاء شده بود، ابراز کرد: اعضای تیم امداد و نجات در کوهستان با بستن وی بر روی بسکت مخصوص حمل مصدوم و ثابت کردن آن و ایجاد کارگاههای متعدد در دامنه کوه از راه شن اسکی وی را به پایین کوه انتقال دادند.
وی افزود: این کوه‌نورد پس از انتقال به پایین کوه، به نیروهای اورژانس و پلیس راه نشان داده و تحویل آمبولانس بهشت هاجر شد.
منبع: کوه نوشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *