کمپ جوانان جهان در قله دماوند / ۲ تا ۶ مرداد ۱۳۹۴
کمپ جوانان اتحادیه جهانی کوه‌نوردی از تاریخ ۲ لغایت ۶ مرداد ماه به میزبانی فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی کشورمان با حضور ۴۸ کوه‌نورد خارجی از ۱۶ کشورجهان و هم‌چنین «کریستف ویلیچکی» کوه‌نورد نامدار لهستانی بر روی کوه دماوند برگزار خواهد شد …
به گزارش روابط عمومی فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی؛‌ براساس تقویم اتحادیه جهانی کوهنوردی UIAA هرساله کمپ جوانان در یکی از کشورهای جهان و به صورت کارگاه‌های آموزشی و صعود برگزار می گردد و بنا بر درخواست فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی کشورمان، ایران میزبان این کمپ در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ خواهد بود.
بر این اساس کمپ جوانان ۲۰۱۵ بر روی قله دماوند و همراه با کارگاه آموزشی پزشکی کوهستان و کمپ ۲۰۱۶ بر روی قله سبلان و همراه با کارگاه آموزشی یخ‌نوردی برگزار می گردد.
در کمپ دماوند ۴۸ کوه‌نورد خارجی از ۱۶ کشورجهان و همچنین اعضای تیم‌های ملی جوانان و امید کوهنوردی کشورمان حضور خواهند یافت.
افتتاحیه این کمپ در قرارگاه پلور روز جمعه ۲ مردادماه با کلاس پزشکی کوهستان و آشنایی کوهنوردان با شرایط هم هوایی خواهد بود. بر اساس برنامه پس از این کلاس حاضران راهی گوسفندسرای دماوند شده، پس از ۳ روز بر اساس برنامه به مرتفع‌ترین کوه کشورمان صعود خواهند نمود. همچنین اختتامیه این کمپ در روز ۴ شنبه ۷ مرداد در تهران برگزار خواهد شد.
شایان ذکر است؛‌ در این برنامه همچنین «کریستف ویلیچکی» کوه‌نورد نامدار لهستانی و پنجمین فردی که موفق به صعود تمامی قلل ۸ هزارمتری دنیا شده به عنوان میهمان ویژه حضور خواهد یافت.
منبع: پایگاه خبری فدراسیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *