پایان مسابقات جام جهانی یخ نوردی روسیه با برتری روسها + نتایج یخ‌نوردان ایران
آخرین دوره جام جهانی یخ نوردی سال ۲۰۱۴ که  از تاریخ۲۸ فوریه  لغایت ۲ مارچ در شهر یوفای روسیه  برگزار شد با برتری قاطع روسها پایان یافت .
به گزارش رسیده؛ یخ نوردان تیم روسیه هر سه مدال گرایش بولدرینگ در بخش بانوان، هر سه مدال گرایش سرعت بانوان ، هر سه مدال گرایش سرعت  آقایان و دو مدال از سه مدال گرایش بولدرینگ آقایان را تصاحب کردند.
در گرایش سرعت  بانوان ، زهره عبد اله خانی در جایگاه نوزدهم جهان قرار گرفت. لازم به ذکر است از ۱۸ نفری که بالاتر از عبد اله خانی در رده بندی مسابقات قرار گرفتند  ۱۷ نفر از کشور روسیه میزبان مسابقات بودند .
در گرایش بولدرینگ بانوان  نیز که بر روی ۵ مسیر بولدر طراحی شده بود ، زهره عبد اله خانی که در مجموع امتیاز ۴ مسیر اول در جایگاه ۱۱ جهان قرار داشت ، به دلیل شکسته شدن یخ مسیر مسابقه (که طبق قوانین یخ نوردی حادثه فنی محسوب نمی شود ) در جایگاه ۱۹ جهان قرار گرفت و در یک قدمی مرحله نیمه نهایی ، متوقف شد.(سهمیه ورود به مرحله نیمه نهایی در مسابقات یخ نوردی ۱۸ نفر میباشد )
در گرایش سرعت آقایان ، محمد رضا صفدریان در حالی در جایگاه ۲۳ جهان قرار گرفت که همه ۲۲ نفری که در رده بندی بالاتر از وی قرار گرفتند ، از کشور روسیه میزبان بودند. در گرایش سرعت آقایان سعید محمودی و مسعود زینالی به ترتیب د رجایگاه ۲۷ و ۲۸ جهان قرار گرفتند و مهدی پهناور نیز در جایگاه ۳۲جهان قرار گرفت.
در گرایش بولدرینگ آقایان نیز که بر روی ۵ مسیر بولدرینگ طراحی شده بود ، محمد رضا صفدریان  با تاپ مسیر های دوم و چهارم و پنجم درمجموع در جایگاه ۱۹ جهان قرار گرفت تا تنها یک نفر تا ورود به مرحله نیمه نهایی رقابت های جام جهانی فاصله داشته باشد.
مسعود زینالی  نیز با تاپ مسیر اول ومنفی تاپ  مسیر دوم و تاپ مسیر سوم و شکستن یخ مسیر و از دست دادن تاپ مسیر پنجم در انتهای مسیر ، درجایگاه ۲۲ جهان قرار گرفت.
سعید محمودی و مهدی پهناور نیز در گرایش بولدرینگ به ترتیب در رده های ۳۴ و ۳۸ جهان قرار گرفتند.
این مسابقات با شرکت ۹۹ یخ نورد از ۱۸ کشور جهان برگزار گردید.
منبع: پایگاه خبری فدراسیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *