گرفتاری ۶۰۰ گردشگر به دلیل برف سنگین کوهستان‌های «هند»!
 بارش برف در کوهستان‌های هند ۶۰۰ گردشگر را گرفتار کرد. هرچند که این افراد نجات یافته‌اند اما هنوز هجده نفر دیگر دراین منطقه سرگردان مانده و تیم کاوش هنوز موفق به نجات آن‌ها نشده است.
به گزارش IANS  بیش از ۶۰۰ گردشگر در تپه‌های مشرف به یک کمپ گردشگری در منطقه “مانالی “در” هیمچال پرادش” هند به دلیل بارش برف شدید، گرفتار شدند. با وجود نجات این افراد هنوز هجده نفر دیگر در این منطقه سرگردان و گرفتار هستند.
این هجده نفر به طور موقت در منطقه‌ای به نام ارهی در ۳۵ کیلومتری مانلی از منطقه “ماجیسترت وینای دیمان” اسکان داده شده‌اند.
این تعداد گردشگر از سایر گردشگران که عمدتا ازگذرگاه” روتانگ” عبور می‌کردند، و اکنون نجات یافته‌اند، جدا بودند. با این حال منطقه مورد نظر و مناطق وابسته به آن بسرعت تخلیه شده است.
برای نجات این گردشگران ده‌ها اسکوتربرفی مستقر شده است ولی تپه‌های مشرف به کمپ مانلی از هفته گذشته شاهد بارش سنگین برف بوده است.
 سخنگوی دولت از تمام گردشگران خواست از رفتن به مناطق پرت و دورافتاده اکیدا خودداری کنند. همچنین اعلام شده است که بارش برف سنگین دراین منطقه همچنان ادامه دارد. حتی بزرگراه” چاندیگراه” مانالی نیز به روی وسایل نقلیه بسته شده است.
منبع:  جوان ایرانی با تشکر از کوه نوشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *