«کردستان» ظرفیت بالایی در رشته کوه‌نوردی دارد
مدیرکل ورزش و جوانان استان کردستان گفت: استان کردستان ظرفیت بالایی در رشته کوه نوردی دارد و به همین دلیل باید این رشته ورزشی مورد حمایت قرار گیرد.
به گزارش خبرنگار مهر، مهران تیشه گران ظهر شنبه در دیدار با کوه نوردان صعود کننده به قله “کازبک” در کشور گرجستان اظهار داشت: با توجه به پتانسیل بالای استان کردستان در رشته کوه نوردی انتظار می رود در آینده نزدیک شاهد فتح های مقتدرانه برون مرزی باشیم. وی با اشاره به مساعد بودن موقعیت جغرافیایی استان کردستان گفت: استان می تواند در جذب استعدادهای منحصر به فرد گام های اساسی را بردارد.
مدیر کل ورزش و جوانان کردستان بیان کرد: رشته کوه نوردی رشته ای مهیج و جذاب است که مختص به گروه سنی خاصی نیست و به همین دلیل سرمایه گذاری در این بخش یکی از نیازهای اصلی استان کردستان به شمار می رود. “تیشه گران” یادآور شد: نیاز است با همکاری و همدلی بیشتر گروه ها با هیئت کوه نوردی در استان کردستان در توسعه این رشته گام برداریم.
وی با اشاره به پر خطر بودن این رشته ادامه داد: گروه های که در این رشته فعالیت می کنند باید با نظارت هئیت کوه نوردی اقدام به صعودهای داخلی و برون مرزی کنند. مدیر کل ورزش و جوانان کردستان اظهار داشت: اداره کل ورزش و جوانان نیز در بحث صعودهای داخلی و برون مرزی می تواند از گروه های کوه نوردی استان حمایت کند.
“تیشه گران” در پایان گفت: فتح قله پنج هزار و ۴۷ متری کازبک گرجستان افتخاری دیگر است که توسط ورزشکاران استان بدست آمده است.
———————–
«کردستان» در رشته کوه‌نوردی یکی از استانهای برتر کشور است
رئیس هئیت کوه نوردی و صعودهای ورزشی استان کردستان اظهار داشت: طی چند سال اخیر ورزشکاران کردستانی قابلیت های خود را به خوبی نشان داده اند و در رشته کوه نوردی توانمند عمل کرده اند.
به گزارش خبرنگار مهر، “موسی مرادیانی” ظهر شنبه در دیدار با صعود کنندگان قله کازبک در کشور گرجستان اظهار داشت: طی دو سال گذشته این دومین صعود برون مرزی است که توسط ورزشکاران کردستانی صورت گرفته است. وی با اشاره به سختی صعود و شرایط جوی نامناسب افزود: صعود قله پنج هزار و ۴۷ متری کازبک یکی دیگر از افتخارات استان کردستان در صعود به قله های برون مرزی است.
رئیس هیئت کردستان یادآور شد: انتظار می رود حضور “مهران تیشه گران” در سمت مدیر کل جدید ورزش و جوانان استان کردستان منشاء خیر و برکت و توسعه ورزش کردستان باشد. “مرادیانی” ادامه داد: برای صعود موثر به کوه ها و قله های مرتفع نیاز به ابزارها و امکانات متفاوت و مناسبی است که باید در هر صعود بسته به نوع صعود، منطقه مورد نظر، زمان و فصل اجرای برنامه ابزار و تجهیزات متفاوتی مورد استفاده قرار گرفته و در اختیار کوه نوردان قرار گیرد.
وی بیان کرد: گروه های کوه‌نوردی باید دارای یک کادر اجرایی مسئول در زمینه‌های فنی، امدادی و مالی باشند که در حیطه کاری خود دارای مهارت و تجربه و نیز تعهد باشند و در صورت نیاز نیز هیئت از آنان حمایت و پشتیبانی می کند.
در ادامه این جلسه مدیر کل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان نیز طی سخنان کوتاهی گفت: این صعود با حداقل امکانات و زمان بندی محدود صورت گرفته و بسیار با ارزش است.
“سیروس شاه غیبی” افزود: استان کردستان پتانسیل بالایی در رشته کوه نوردی دارد و انتظار می رود با درایت و مدیریت اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان شاهد توسعه همه جانبه ورزش استان باشیم.
منبع: کوه نوشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *