پیش بینی وضع هوا در روزهای آینده
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور از بارش برف و باران در تهران خبر داد. مهندس عبدالرضا امیدوار شهری در گفت‌وگو با خبرنگار «محیط زیست» ایسنا، افزود: بررسی‌ نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی نشان می‌دهد تا روز دوشنبه در غالب مناطق کشور جوی آرام حاکم خواهد بود. از اواخر وقت همین روز یک سامانه بارشی از نوار غربی، وارد کشور خواهد شد که در پی آن، در استان‌های غربی کشور بارش باران و وزش باد را خواهیم داشت.
وی افزود: در روز سه‌شنبه بتدریج دامنه این بارش‌ها به نواحی مرکزی و در روز چهارشنبه به استان‌های شرقی کشور نیز کشیده خواهد شد و از بعدازظهر سه‌شنبه با نفوذ جریانات سرد شمالی به سواحل دریای خزر به تدریج بارش باران و کاهش دما در این مناطق آغاز و در اواسط روز پنجشنبه از شمال شرق کشور خارج خواهد شد. همچنین از بعدازظهر روز دوشنبه تا اواسط سه‌شنبه خلیج‌فارس مواج پیش‌بینی می‌شود.
وی به وضع هوای تهران در روز دوشنبه اشاره کرد و گفت: بر این اساس در این روز آسمان پایتخت نیمه ابری تا ابری همراه با بارش پراکنده خواهد بود که حداقل و حداکثر دما در این روز به ۷ و ۱۵ درجه سانتیگراد بالای صفر می‌رسد. همچنین در روز سه‌شنبه آسمان تهران نیمه ابری تا ابری همراه با بارش باران و برف پیش‌بینی شده است که حداقل و حداکثر دما در این روز به ۴ و ۱۳ درجه سانتیگراد بالای صفر خواهد رسید.
منبع:خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *