کشف جسد زوج جوان کوه نورد در ارتفاعات عینالی تبریز
نجاتگران تیم تخصصی امداد و نجات کوهستان جمعیت هلال احمرآذربایجان شرقی با کمک مردم بعد از ۲۴ ساعت عملیات جستجو اجساد زوج کوهنورد تبریزی را در ارتفاعات عون بن علی پیدا کردند.‎
به گزارش روز شنبه روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی، معاون امداد و نجات این جمعیت با تشریح عملیات جستجو گفت: روز پنجشنبه ۱۴ بهمن هفته گذشته زوج کوهنورد تبریزی جهت کوهنوردی به ارتفاعات عون بن علی تبریز صعود کردند.
وی گفت: با توجه به گزارش مفقودی این ۲ کوهنورد تبریزی به کلانتری ۲۱ شهرک ارم و حضور تعداد از بستگان زوج جوان در پایگاه عون بن علی و تماس کلانتری با مرکز مرکز کنترل و هماهنگی عملیاتهای امدادی جمعیت هلال احمر استان موسوم به ‘ای او سی’، نجاتگران تیم تخصصی کوهستان مستقر در پایگاه امداد کوهستان شهدای گمنام عون بن علی تبریز و با فراخوان، نجاتگران کوهستان با کسب اطلاعات لازم از محل شروع کوهنوردی زوج جوان گمشده از پارکینگ تله کابین اقدام به جستجوی آنها از چندین مسیر منتهی به ارتفاعات عون بن علی کردند…..

معاون امداد و نجات استان ادامه داد: عملیات جستجو با حضور بیش از ۶۰ نجاتگر ورزیده کوهستان، کمک مردم و کمیته امداد ونجات هیات کوهنوردی و با بهره گیری از تیم ‘آنست’ و سگ جستجو آغاز شد.
حسین پور افزود: حوالی ساعت ۱۲ شب نجاتگران متوجه سقوط بهمن در منطقه ای از کوهستان عون بن علی شده و با احتمال به اینکه زوج جوان با سقوط بهمن مواجه شده اند، اقدام به کنار زدن برف ها و جستجو کردند . وی اعلام کرد: ظهر امروز شنبه ۱۶ بهمن جسد این زوج در مسیر تله کابین تبریز پیدا شد.
عون بن علی که عینالی و عینال–زینال نیز خوانده می‌شود، کوه و آرامگاهی بر فراز رشته‌کوه سرخاب در شمال شهر تبریز است.
منبع: «ایرنا» با تشکر از کوه نوشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *