آماده سازی آبشار سنگین آباد جهت یخنوردی
مورخه ۲۸ و ۳۰  آبان ماه ۷ تن از اعضای هیئت و گروه قاجر جهت آماده سازی آبشار سنگین آباد و نصب لوله گزاری جهت یخنوردی به روستای سنگین آباد در ۸ کیلومتری جنوب قروه رفتند.
به همت کوهنوردان گروه قاجر چند سال است که در آبشار سنگین آباد جهت یخنوردی در شیب خفته  و دیواره آن لوله گذاری می شود که مراحل ساخت آن در همین سایت موجود می باشد.
گزارش برنامه در ادامه مطلب…

مورخه ۲۸ اعضا کار لوله گزاری را انجام دادند جهت و دو روز بعد جهت بازدید به آبشار رفتند ….
گزارش ۳۰ آبان
ظهر روز یک شنبه به همراه میثم ایرانپور برای بازدید وضعیت لوله ها به آبشار سنگین اباد رفتیم، در نزدیکی آبشار یخ های روی دیواره خوشحالمان کرد که کار بچه ها به خوبی انجام شده اما قندیل های زیادی  روی لوله ها شکل گرفته بود و مانع پاشش آب می شد،از سمت چپ آبشار بالا رفتیم  آب پاش سر لوله را باز کردیم تا اگر داخل لوله کثیف شده تمیز گردد، هنگامی که خواستیم آب پاش را دوباره ببندیم فشار آب مانع کار میشد، با طنابچه سر لوله را مهار کردیم تا آب، یخ های روی دیواره را از بین نبرد، آب داخل بشکه را قطع کردیم ، یخ های لوله دیواره خفته را تمیز کردیم و همان کار تمیز کردن لوله را برای این قسمت نیز انجام دادیم. سپس میثم آب پاش را وصل کرد، من لوله بشکه را دوباره وصل کردم، اما مقدار آبی که به داخل بشکه می آمد نسبت به سال گذشته کم بود،  یکی به این دلیل که سایز لوله کوچک شده بود و هم اینکه امسال بشکه دو خروجی داشت، سعی کردیم که مقدار آب را زیاد کنیم. یک جوراب هم به سر لوله بشکه اضافه کردیم تا مانع از وارد شدن گل و لای به داخل لوله و مسدود شدن سوراخ های لوله بشود. برای امروز کار دیگه ای نداشتیم و به قروه برگشتیم. 
گزارش از ادیب خالدیان 

تاریخ اجرای برنامه: ۲۸ و ۳۰ آبان ماه ۱۳۹۵
شرکت کنندگان آقا: رحمان مرادیانی،علی رضامیرانی.مهدی عباسی.یوسف عبدالملکی.شاهین نادری.میثم ایرانپور، ادیب خالدیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *