اخطاریه ویژه سازمان هواشناسی درخصوص آغاز بارش برف وباران از فردا

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی نسبت به بارش شدید باران، آبگرفتگی معابر، بارش برف و اختلال در تردد در حداقل ۲۳ استان کشور هشدار داد.

مهندس عبدالرضا امیدوار شهری روز سه‌شنبه با اشاره به اینکه بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی در روز چهارشنبه در اغلب نقاط کشور جوی آرام حاکم بوده و دمای هوا به صورت نسبی افزایش می یابد گفت: در عین حال با ورود یک سامانه بارشی به کشور در غرب و شمال غرب ابرناکی و بارش برف و باران آغاز می‌شود و تا اواخر وقت چهارشنبه گستره بارش‌ها به دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی، جنوب غرب، دامنه‌های جنوبی البرز و سپس در روز پنجشنبه به نواحی مرکزی، سواحل شمالی و شمال شرق، شرق و جنوب کشور نیز می‌رسد.
ادامه مطلب را بخوانید..

 وی افزود: در روز جمعه در نوار غربی کشور از تراکم ابرها موقتا کاسته شده و سامانه بارشی در نیمه شرقی کشور فعال خواهد بود. مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور با تاکید بر اینکه در روز چهارشنبه در دامنه‌های زاگرس مرکزی و غرب کشور و در روز پنجشنبه در دامنه‌های زاگرس جنوبی و در روز جمعه در شرق کشور بارش‌ها شدت بیشتری خواهند داشت خاطرنشان کرد: در عین حال در روز پنجشنبه نیز خلیج‌فارس مواج پیش‌بینی شده و طی روزهای پنجشنبه و جمعه در جنوب غرب کشور پدیده گرد و خاک انتظار می‌رود.

 وی با اشاره به اخطاریه ویژه سازمان هواشناسی گفت: بر این اساس در روز چهارشنبه در استان‌های لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد،‌ ایلام، کرمانشاه، مرکزی، همدان، کردستان و جنوب آذربایجان غربی به سبب بارش برف، اختلال در تردد جاده‌های کوهستانی و به سبب بارش باران، آب گرفتگی معابر در نواحی گرمسیری پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور تاکید کرد: در روز پنجشنبه نیز در استانهای لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، یزد، خراسان جنوبی، آذربایجان غربی، شمال استان‌های خوزستان، کرمانشاه و فارس، غرب استانهای کردستان و اصفهان و جنوب استان خراسان رضوی و با شدت کمتر در استانهای آذربایجان شرقی، زنجان، قزوین، البرز، تهران، قم و شمال استان کرمان به سبب بارش برف، اختلال در تردد جاده‌های کوهستانی به سبب بارش باران، آبگرفتگی معابر عمومی در نواحی گرمسیری این استانها پیش‌بینی شده است. از سوی دیگر از عصر پنجشنبه تا جمع نیز وزش باد شدید همراه با گرد و خاک در استان سیستان و بلوچستان، جنوب استان کرمان و شرق استان خراسان رضوی انتظار می‌رود.

منبع: ایسنا

.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *