ورود سامانه بارشی از فردا/اخطاریه سارمان هواشناسی کشور
مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی ضمن اشاره به ورود سامانه بارشی به کشور از اختلال در تردد جاده ای به سبب بارش برف و مه خبر داد.
 احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا گفـت:امروز سامانه بارشی در سواحل دریای خزر، دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی، دامنه های البرز، غرب، شمال شرق، پاره ای از مناطق شرق و جنوب کشور سبب افزایش ابر و بارش باران و در مناطق کوهستانی مرتفع سبب بارش برف خواهد شد.

وی ادامه داد: از روز یکشنبه با ورود سامانه بارشی فعالی از غرب و جنوب کشور بر شدت بارشها در روزهای یکشنبه و دوشنبه افزوده خواهد شد این سامانه روز یکشنبه در نیمه غربی کشور فعال خواهد بود، دوشنبه این سامانه کل کشور را تحت تاثیر خواهد داد و سه شنبه این سامانه در شمال غرب، غرب، جنوب و نیمه شرقی کشور فعال خواهد بود.
وظیفه بااشاره به اینکه پیامد بارش این سامانه درمناطق جنوب کشور بارش باران، رعدوبرق، وزش باد شدید، در مناطق کوهستانی بارش برف، در مناطق مستعد بارش تگرگ، آبگرفتگی معابر عمومی، طغیان رودخانه ها و مسیلها خواهد بود افزود: در نیمه شمالی پیامد این سامانه بارش باران و برف و وزش باد خواهد بود، در مناطق کوهستانی شمال غرب، البرز و شمال شرق اختلال در تردد جاده ای به سبب بارش برف و مه رخ خواهد داد.
وی گفت: شدت بارش یکشنبه در ایلام، لرستان، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، فارس، بوشهر خواهد بود و دوشنبه علاوه بر استان های ذکر شده، استان های هرمزگان، نیمه غربی کرمان، یزد، گیلان، خراسان شمالی، خراسان رضوی و شمال خراسان جنوبی، اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، زنجان، قزوین، شمال تهران، خراسان شمالی، ارتفاعات سمنان نیز با بارش شدید روبه‌رو خواهند بود، همچنین از یکشنبه بعدازظهر تا اوایل روز سه شنبه خلیج فارس و دوشنبه دریای عمان به سبب وزش باد شدید مواج خواهد بود.
مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی در پایان درباره وضعیت آسمان تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران روز یکشنبه نیمه ابری تا ابری در بعضی ساعات بارش باران گاهی وزش باد احتمال رعدوبرق در اوایل شب با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۹ درجه سانتی گراد و روز دوشنبه ابری در بعضی ساعات بارش باران و وزش باد واحتمال رعد وبرق با حداق دمای یک و حداکثر دمای ۱۰ درجه سانتی گراد پیش بینی می‌شود.
پی نوشت :
شرایط آب و هوایی برای اکثر قله های کشور در هفته اخیر نامساعد خواهد بود…
به کوهنوردان و طبیعت گردان توصیه می شود هشدارها را جدی گرفته و از صعود به مناطق کوهستانی پرهیز کنند.
منبع:کوه نامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *