بهمن در ارتفاعات بانه و مرگ دو کوهنورد
جزئیات دقیق از مرگ دو کوهنورد 
“اسماعیل فرامرزی” رئیس هیئت کوهنوردی بوکان در محل حادثه ای که برای کوهنوردان بوکان اتفاق افتاد، به خبرنگار #زریان گفت: سه کوهنورد بوکانی به همراه یک کوهنورد سقزی در یک عملیات کوهنوردی که  متناسب با توانایی های آنها نبود روز پنج شنبه به ارتفاعات روستای خالی از سکنه قلقله می روند.
وی افزود: این چهار کوهنورد امروز جمعه تصمیم می گیرند خود را به تونل بانه برسانند و مسیری را انتخاب می کنند که کوهنوردانان توانمند در فصل بهار انتخاب می کنند.
فرامرزی در ادامه گفت: در حین برگشت دو کوهنورد به نامهای هژیر قادریان و محی الدین سلیمی که جلوتر از دو کوهنورد دیگر در حرکت بودند در بهمن گرفتار می شوند جان خود را از دست می دهند و جسد این دو کوهنورد در حال اعزام به بیمارستان بانه است.
وی تصریح کرد: ساعت ۱۵ ظهر امروز این حادثه به ما اطلاع داده شد و یک تیم کوهنوردی بوکان که به صورت تصادفی در منطقه حضور داشتند اطلاع داده شد و خود را به محل حادثه رساندند و موفق به کشف جسد این دو کوهنورد شدند.
وی در پایان افزود: به دنبال پیگیریهای فرماندار بوکان و  مدیر کل اداره ورزش و جوانان آذربایجان غربیو رئیس اداره ورزش وجوانان بوکان بنده به همراه کوهنوردانی از بوکان ساعت ۵بعداز ظهر خود را به محل حادثه رسانده ایم.
منبع: پایگاه_خبری_تحلیلی_زریان  

هژیر قادریان یکی از کوهنوردان فوت شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *