از ۱۴ بهمن آغاز می‌شود: همایش صعود بین‌المللی زمستانی به قله‌های مرتفع «کرمان»
همایش بین‌المللی صعود زمستانی کوه‌نوردان ایرانی و خارجی به قله‌های مرتفع کرمان گرامیداشت دهه مبارک فجر ، از ۱۴ تا ۱۷ بهمن ۱۳۹۳ همراه با یادبود کوه‌نوردان فقید کرمانی و تجلیل از خادمان ورزش کوه‌نوردی برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی؛ در این صعود بین‌المللی قریب به ۵۰۰ کوه‌نورد مرد و زن از استان‌های سراسر کشور و ۳۰  کوه‌نورد از کشورهای کره‌جنوبی، جمهوری آذربایجان، هند، اوگاندا، گرجستان، قزاقستان، ارمنستان، ترکیه و چین حضور خواهند داشت.
شایان ذکر است؛ این صعود در قالب سه گروه به قله‌های «چوپار» ۴۱۳۵ متر، «پلوار» ۴۲۳۳ متر و «هزار» ۴۵۰۱ متر انجام می شود. ضمن اینکه برای کوه‌نوردان خارجی بازدید از کلوت‌های شهداد و سایر جاذبه‌های گردشگری این استان نیز در نظر گرفته شده است.
گفتنی است؛ زنده یادان «عیسی میرشکاری» ، «حمید زین العابدین زاده»، «اصغر گلابی»، «محمدعلی مهدی زاده»، «حشمت الله قانونی» و «امید طالبی» کوه‌نوردان فقید استان کرمان هستند که این همایش بین‌المللی با یادبود این عزیزان برگزار می‌شود.
همچنین از خادمان ورزش کوه‌نوردی؛ «علی اکبر مشرفی»، «فتح الله نژاد زمانی»، «عباس سیدنیا»، «رسول زندی»، «علی طاهری»، «غلام رضا حق بین»، «حمید حجاریان» و «محمد رضا معظمی» نیز تجلیل خواهد شد.
آئین افتتاحیه این همایش بین‌المللی شامگاه سه شنبه  14 بهمن ۹۳ در «دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان» با حضور مسئولین فدراسیون کوه‌نوردی و اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان و سایر نهادها برگزار می شود.
 منبع: پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *