نجات ۵ کوه‌نورد لرستانی از ارتفاعات «قالی‌کوه»!
خبرآنلاین: قائم مقام سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت: ۵ جوان کوه‌نورد که در دل کوه‌های “لرستان” گیر افتاده بودند شب گذشته توسط نیروهای امدادی پیدا شدند و یک مصدوم آنها به مرکز درمانی انتقال یافت.
“احمدرضا شجیعی” در مورد جزئیات این عملیات امدادی گفت: ظهر روز گذشته با مراجعه چند خانواده به هلال احمر شهرستان “الیگودرز” مشخص شد که چند جوان از روز قبل برای کوه‌نوردی به کوه‌های شهرستان “الیگودرز” رفته‌اند ولی خبری از آنها نیست.
وی ادامه داد: با اعلام این خبر دو تیم امداد کوهستان عملیات جست‌و‌جو را در کوه‌های “ززماهرو” آغاز کردند که پس از ۸ ساعت جست و جو، ساعت ۹ شب گذشته ۵ جوان کوهنورد را در قله قالی‌کوه یافتند.
به گفته قائم مقام سازمان امداد و نجات هلال احمر یکی از این کوه‌نوردان مصدوم شده بود که توسط تیم امداد به مراکز درمانی انتقال یافت.
“شجیعی” به هموطنان توصیه کرد با توجه به اینکه در برخی مناطق به دلیل نبودن آنتن موبایل امکان درخواست کمک وجود ندارد در صورتی که افراد خانواده به مکان‌هایی مانند کوهستان مراجعه کنند و خبری از آنها پس از چند ساعت نمی‌شود به مراکز هلال احمر برای پیگیری موضوع مراجعه کنند.
منبع: کوه نوشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *