«مون‌بلان» یکی از سخت‌ترین و بی‌رحم‌ترین قلل دنیا است!

فارس: «مهدی عمیدی» که سابقه زیادی در صعودهای انفرادی دارد و به صورت انفرادی و بدون استفاده از اکسیژن قله «اورست» را فتح کرده بود، در برابر شرایط سخت قله «مون‌بلان» دچار حادثه شد.
«حسین امانی»، رئیس هیئت کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی استان خراسان‌رضوی در رابطه با این صعود «عمیدی» می‌گوید: او کوه‌نوردی با تجربه و با تبحر بود و موفق شده بود ۴ قله بالای ۸ هزار متر دنیا را فتح کند، به همین دلیل به او لقب پلنگ برفی را داده بودند؛ او همچنین برای فتح مرتفع‌ترین قلل ۵ قاره جهان برنامه داشت، به‌همین دلیل به فرانسه رفته و برای صعود به «مون‌بلان» تلاش کرد.
وی تاکید می‌کند: درست است که «مون‌بلان» ارتفاعی کمتر از سایر قللی که «عمیدی» فتح کرده بود دارد اما در دنیا به‌عنوان یکی از سخت‌ترین و بی‌رحم‌ترین قلل مشهور است و تعداد زیادی از کوه‌نوردان دنیا در این ارتفاعات جان خود را از دست داده‌اند.
«امانی» در پاسخ به این سئوال که چرا عمیدی این فصل را برای صعود خود انتخاب کرده بود می‌گوید: هنوز فصل صعود به پایان نرسیده است ضمن اینکه برای کوه‌نوردان حرفه‌ای فصل صعود چندان اهمیتی ندارد و در همه فصول به قله‌های مرتفع صعود می‌کنند و درست زمانی که «عمیدی» در راه فتح مون‌بلان بود چند کوه‌نورد دیگر نیز در منطقه حضور داشتند.

منبع: کوه نوشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *