توضیح فدراسیون در خصوص عدم اعزام تیم ملی به مسابقات جهانی

ضمن ارج نهادن به تلاش‌های ارزنده‌ی یکایک مربیان، سنگ‌نوردان و دست اندرکاران صعودهای ورزشی، به اطلاع می‌رساند؛ این فدراسیون بر اساس روند برنامه محور و توسعه‌ای خود در عرصه‌ی صعودهای ورزشی، در چند سال اخیر اهتمام و توجه ویژه‌ای نسبت به میزبانی‌ها و اعزام‌های مختلف در سطوح آسیایی و جهانی معطوف داشته است.
در همین رابطه می‌توان به نمونه‌های اخیر؛ از جمله میزبانی شایسته‌ی جمهوری اسلامی ایران از مسابقات قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا در “همدان” و سپس اعزام قهرمانان و مدال آوران این مسابقات (برای نخستین بار) به مسابقات جهانی در “سنگاپور” اشاره کرد. شایان ذکر است: فدراسیون کوشش نمود با تأمین بودجه‌ی لازم، تمامی نفرات تیم را به این رقابت‌ها اعزام نماید که با تلاش خوب سنگ‌نوردان نیز همراه شد و این عزیزان توانستند جایگاه نهم سرعت جهان را در بخش تیمی کسب کنند، که بی‌تردید نوید بخش آینده‌ای درخشان برای سنگ‌نوردی کشورمان است.
در همین راستا؛ مقرر شد که تیم ملی بزرگسالان نیز به مسابقات قهرمانی جهان در کشور “فرانسه”  اعزام گردد. لذا علاوه بر مساعدت وزارت ورزش در صدور مجوز شورای برون مرزی، رایزنی‌های لازم جهت صدور روادید، تهیه‌ی بلیط هواپیما و تدارک اسکانِ هتل توسط فدراسیون انجام گردید. ولیکن با وجود اطلاع رسانی قبلی مبنی بر اعزام تیم و به رغم پیگیری‌های انجام شده، متأسفانه تأمین اعتبار لازم جهت تهیه‌ی ارز مورد نیاز فراهم نشد و  در نهایت و در لحظات آخر این سفر لغو گردید.
رجاء واثق داریم در آینده با تأمین اعتبارات لازم؛ مسیر تعالی و پیشرفت این رشته‌ی ورزشی همچنان تداوم خواهد یافت.

منبع: پایگاه خبری فدراسیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *