صعود به قله کول جنون


مورخه ۲۲ تیر ماه ۵ تن از اعضای باشگاه قاجر طبق برنامه زمانبندی شده شش ماهه اول به قله کول جنون در استان لرستان صعود نمودند.
آقایان: محمد میرانی، محمد جلالی، علی مفاخری، پدرام نعمتی(سرپرست) شهرام نعمتی( سرپرست فنی)

گزارش برنامه….. قله کول‌جِنو یا کول‌جِنون با بلندای ۳۸۱۳ متر، شرقی‌ترین قله بر روی خط‌الراس اشترانکوه می‌باشد. مسیر معمول صعود این قله از منطقه دره دایی الیگودرز و هم چنین روستای کمندان شهرستان ازنا می‌باشد. موقعیت دقیق قله کول جنو در محدودهٔ جغرافیایی شهرستان الیگودرز واقع شده‌است.
صعود به این قله در زمستان نیازمند مهارت‌های کافی در زمینهٔ کوهنوردی و سنگنوردی است (دقت در انتخاب مسیر صحیح برگشت دقت بالا و استفاده از Gps را طلب می‌کند) و همچنین به دلیل یخچال‌های وسیعی که در میسر وجود دارد تسلط کافی کوهنورد به تکنیک‌های برف و یخ و عبور از یخچال را می‌طلبد. روز پنج شنبه راس ساعت ۱۴ با یک دستگاه خودرو سواری از قروه حرکت و بعد از سپری کردن شهرهای همدان، ملایر، بروجرد، درود، ازنا به روستای کمندان رفته (برای رفتن به روستای کمندان قبلا وقتی به پل زیر گذر ماشین و قطار میرسیدی از سمت راست جاده براحتی دور زده و بطرف روستا میرفتی مدتی است این مسیر بسته شده افرادی که از مسیر درود ازنا عازم این قله و روستای کمندان هستن باید در میدان ورودی شهر ازنا به داخل شهر رفته و از زیر گذر فوق بسمت روستا حرکت کنن) ساعت ۱۹:۳۰ در کنار بند انحرافی روستا خودرو را پارک نموده و در کنار پل چادرها را پرپا کرده و بعد از صرف شام ساعت ۲۱:۳۰ خوابیدیم. روز جمعه ۲۳ تیر ساعت ۳ بامداد از خواب بیدار شدیم بعد از جمع آوری وسایل با یک کوله سبک راس ساعت ۳:۴۰ بطرف قله حرکت کردیم.
ساعت ۴:۳۰ به چشمه سراب رسیدیم که نسبت به سنوات گذشته آب خیلی خوب و گوارایی داشت پس از نوشیدن مقداری آب به حرکت خود ادامه دادیم.
ساعت ۵:۲۰ به پناهگاه زنده یاد کامران سلیمانی رسیده و در ادامه مسیر که خیلی هم شلوغ بود، ساعت ۶:۲۵ در پای تیغه رسیده و مشغول صعود شدیم. در مسیر با یک تیم که از شهرهای تهران، کرج، ازنا مشغول صعود بودند، رسیده که با هم ساعت ۷:۵۰ به قله رسیدیم.
بعد انداختن چند قطعه عکس و صرف صبحانه از مسیر شصت خدا بطرف ماشین حرکت کردیم .
ساعت ۱۱:۳۰ به کنار ماشین رسیده بعد از جمع کردن وسایل بطرف شهر درود حرکت و در پارک ورودی درود نهار صرف شد.
ساعت ۱۸ در صحت سلامت به شهرمان قروه رسیدیم.
گزارش از شهرام نعمتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *