صعود به قله پریشان

مورخ هجدهم شهریور ماه طبق برنامه زمانبندی شده شش ماهه اول باشگاه قاجر سه نفر از اعضای باشگاه به همراه چهار نفر میهمان از گروه مادیسان سنندج موفق به صعود قله پریشان شدند.
نفرات شرکت کننده در برنامه:
آقایان محمد میرانی، محمدرضا جلالی و علیرضا میمنت

اعضای مهمان آقایان: سروش روحانی، جمیل شفیعی، عبدالله فاتحی و فتح اله ندیمی

گزارش برنامه….
همنوردان سنندجی راس ساعت ۶:۳۰ در میدان امیرکبیر ملحق و برنامه آغاز شد.
تیم در مسیر به سمت همدان پس از حدود ۷ کیلومتر به تقاطع میهم رسیده و در ادامه مسیر با عبور از روستاهای میهم سفلی، میهم علیا، ولی آباد،ساعت ۷ به روستای نعمت آباد رسید.
خودروها کنار پاسگاه محیط بانی نعمت آباد پارک شدند. روستاهای ذکر شده در منطقه ای موسوم به دول میهم واقع شده اند.علاوه بر روستاهای فوق دو روستای میمنت آبادی و ظله جوب نیز در دول میهم و در کنار رودخانه واقع شده اند.
دول میهم توسط چند قله بالای ۳۰۰۰ متر احاطه شده است که از شرق عبارتند از: شاوانه کچل بوچک،شاوانه کچل گوره،قازان شکن، یوسف سیاه، خرسه ری،پریشان بوچک،پریشان گوره ،بدر ، وزیر، نهایتا در غرب کوه دروازه قرار دارد.
منطقه دول میهم از توابع بخش چهاردولی شهرستان قروه بوده و در آن به وفور چشمه های آب وجود دارد و دارای علفزارهای غنی برای چرای احشام بوده و منطقه دامپروری است.
در آن گونه های گیاهی گون،آویشن، کاسنی،پونه، خار طوسی و …..مشاهده می شود و از نظر محیط زیست حفاظت شده می باشد.
تیم ساعت ۷ حرکت پیاده را با سرپرستی علیرضا میمنت و سرقدمی محمدرضا جلالی آغاز کرد و ساعت ۸ به پناهگاه رسید و در چشمه پایین دست پناهگاه آبگیری انجام شد و از طریق مسیر آلپی صعود ادامه یافت و در نهایت ساعت ۱۰ تیم بر فراز قله ۳۱۵۰ متری پریشان ایستاد.
مسیر آلپی مسیری است که از سمت شمال قله شروع شده و در شرق ادامه یافته، در نهایت از سمت جنوب به قله منتهی می شود. ا
ین مسیر پاکوب بوده و در یک نقطه حدود ۷ الی ۸ متر دست به سنگ نه چندان سختی دارد.
پس از صرف صبحانه در قله ، برگشت آغاز شد. برگشت از طریق مسیر معمولی انجام شد و نهایتا برنامه ساعت ۱۳:۳۰ در شهر قروه خاتمه یافت.
در مسیر صعود به قله پریشان تنها نقطه ای که بتوان آب تهیه کرد پایین دست پناهگاه(سمت غرب به فاصله حدود ۲۰۰ متر ) است و در بالادست آبی وجود ندارد پس لازم است در این نقطه از چشمه موجود در محل آب تهیه کرد.
گزارش از علیرضا میمنت آبادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *