صعود به قلل دوشاخ، قلوز و دروازه

مورخه ۲۸ مرداد ۳ تن از اعضای باشگاه قاجر طبق برنامه زمانبندی شده شش ماهه اول به قلل دوشاخ ،قلوز و دروازه
صعود نمودند.
گزارش برنامه در ادامه مطلب..
اعضای شرکت کننده در برنامه آقایان: مهدی مهدی عراقی، کورش دره وزمی و حسین عربیان ( سرپرست)

گزارش برنامه..
برنامه روز جمعه ساعت ۵ بامداد از شهر قروه شروع شد و با عبور از ناحیه منفصل شهری قلعه در آخرین میدان به سمت چپ تغییر مسیر داده و از کوچه باغچه مریم در سمت راست خیابان عبور نموده و در انتهای باغات مسیر و روبروی منبع آب ماشین را متوقف نمودیم.
از ساعت ۵:۲۰ مسیر را که حدود ۲/۵ کیلومتر است تا باغچه مریم پیاده طی مسیرکردیم. این مسیر که خاکی می باشد را می توان با ماشین هم پیمود.
در طول مسیر دوراهی هایی وجود دارد که مسیر اصلی مامستقیم به سمت کوه های روبرو و درختانی است که در پای کوه خودنمایی می‌کنند. ساعت ۶ به باغچه مریم رسیده و از پاکوب سمت چپ درختان ادامه مسیر را به سمت دره بین یال های کوه وخط الرأس منتهی به دکل طی نمودیم.


با رسیدن به دکل استراحت کوتاهی نموده و به سمت قله دوشاخ رفته و از آنجا خط الراس منتهی به قلوز را ادامه داده و درمیانه راه در گرده کلاه‌فرنگی استراحت دوم ودرقله قلوز استراحت سوم را داشتیم.
خط الرأس قلوز به دروازه دارای تیغه های سوزنی زیبایی می باشد که آنها را به صورت دست به سنگ پیمودیم و در ساعت ۱۰ به قله دروازه باارتفاع۳۱۷۰ متر رسیدیم.
زمانبندی تقریبی که از باغچه مریم تا دروازه داشتیم با احتساب زمان های استراحت به فاصله های یک ساعته بود به طوری که ساعت ۶ در باغچه مریم، ساعت ۷دکل، ساعت ۸ کلاه فرنگی، ساعت ۹ قلوز و ساعت ۱۰ دروازه بودیم.
بعد از صرف صبحانه و ثبت لحظات، برگشت را از قله دروازه در ساعت ۱۰:۳۰ استارت زده و بدون توقف مسیر را تا انتهای باغات قلعه پیموده و بعد از دو ساعت و ۴۰ دقیقه در ساعت ۱۳:۱۰ نزد خودرو رسیدیم و با رسیدن به قروه در ساعت یک و نیم برنامه پایان یافت.
گزارش از حسین عربیان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *