صعود به قله بدر بمناسبت گرامیداشت زنده یاد رامین سنگین آبادی

مورخه ۱۰ تیر ماه ۴۲ تن از کوهنوردان قروە و دهگلان بە قله بدر به مناسبت سومین یادواره‌ی زنده‌یاد رامین سنگین‌آبادی صعود نمودند.

گزارش کامل برنامه را در ادامه مطلب مطالعه نمایید.

زندەیاد رامین سنگین‌آبادی یکی از کوهنوردان پرتوان و با‌اخلاق باشگاە قاجر سه سال پیش پس از دست و پنجه نرم کردن درازمدت و جانکاه با بیماری، دعوت حق را لبیک گفته و به دیار باقی شتافت. رامین عزیز یکی از اعضای موثر و دوست‌داشتنی باشگاه قاجر بود که با رفتنش داغی بزرگ بر دل همه‌ همنوردانش گذاشت و جای خالیش را فقط یادش و قطره اشکی پر می کند.


روز دهم تیر ماه صعود به قله‌ بدر به یاد رامین عزیز تدارک دیده شد و با وجود اینکه فقط چند روز قبل از شروع برنامه فراخوان عمومی داده شد، حضور کوهنوردان مختلف بسیار چشمگیر بود و همه‌ همنوردان باری دیگر همدلی و یکپارچگی را به نمایش گذاشتند و یاد رامین عزیز را بر بلندای کوهستان و نزدیک به روح بزرگش گرامی داشتند.

روز جمعه ساعت شش صبح از چهارراه مدرس با خودروهای شخصی به سمت روستای پیرسلیمان در دامنه‌ کوهستان بدر حرکت کرده و پس از عبور از روستاهای مختلف به دره‌ی بزرگ بعد از سنگ زرغام(بعد از روستای پیرسلیمان) رسیده و خودروها را پارک کردیم.
ساعت شش و چهل و پنج دقیقه ریز برنامه و سرپرست و اعضای مختلف گروه توسط آقای محمد ظاهری معرفی شدند.
در این برنامه تیمی از باشگاه ٸاسو دهگلان و کوهنوردان مختلفی از شهر قروه نیز حضور داشتند.
کوهپیمایی در یک صف منظم آغاز شده و در خنکای صبح کم‌کم ارتفاع گرفتیم و پس از چهل دقیقه به پناهگاه بدر رسیدیم.
صبحانه برای همه‌ همنوردان از قبل تدارک دیده شده و در پناهگاه سفره انداخته شده و همه چیز آماده و مهیا بود.
نیم ساعت زمان برای استراحت و صرف صبحانه درنظر گرفته شد پس از آن، در ساعت هشت و ده دقیقه اعضای گروه از مسیر پاکوب به سمت بالا حرکت کردند.
هوا مطبوع و دلپذیر بود و دیدن مناظر اطراف روح و جان را جلا میداد و وجود را سرشار از ذوق و شوق می کرد.
تیم آرام آرام ارتفاع گرفته و به روی خط‌الراس و یال اصلی منتهی به قله میرسند. در این قسمت سە نفر از همنوردان از صعود انصراف داده و به پایین برگشتند.
آقای چنگیز اردلان همراه با آنها پایین رفته و پس از رسیدن به نزدیکی پناهگاه، آقای اردلان دوباره اقدام به صعود مجدد کرد و به تیم رسید.
تیم با سرعت متوسط در حال حرکت بر روی یال است و به گردنه‌ی بین دو قله‌ی وزیر و بدر می رسد. همزمان با ما تیمی دیگر از باشگاه قاجر در منطقه حضور دارند که به قصد پیمایش خط‌الراس بدر به پریشان یک ساعت زودتر از ما وارد منطقه شده و رهسپار پیمایش شده‌اند و قرار است بعد از رسیدن به قله پریشان دوباره از همان مسیر خط‌الراس به قله‌ی بدر برگردند. با رسیدن به گردنه‌ بین دو قله با تیم خط‌الراس تماس گرفتیم و آنها اعلام کردند که قله پریشان را صعود کرده و در حال برگشت هستند.
برای اینکه زمان از دست نرود به قله‌ی بدر صعود کرده و ساعت یازده و ربع به قله رسیده و پس از گرفتن عکسهای یادگاری و استراحتی کوتاه به سمت پناهگاه سرازیر شدیم.


بر روی یال بودیم کە تیم خط‌الراس هم پس از پیمایش کامل خط‌الراس بدر به پریشان و برگشت دوباره از همان مسیر از راه میرسند و مورد استقبال تیم قرار گرفتند و باهم پایین رفتیم و به پناهگاه رسیدیم.
با رسیدن به پناهگاه مراسمی به یاد رامین عزیز برگزار شد و آقای بهروز یعقوبی از پیشکسوتان کوهنوردی قروە در خصوص این برنامه و رامین عزیز سخنانی ایراد کردند و آقای محمدعلی محمدی سرپرست تیم باشگاه ٸاسو دهگلان نیز سخنانی درمورد فرهنگ کوهنوردی و همدلی در این رشته‌ی ورزشی بیان فرمودند.

DCIM100GOPROGOPR1923.JPG

پس از گرفتن چند عکس دستەجمعی گروه باشگاه ٸاسو در پناهگاه مانده و سایر اعضا به سمت قروه رفتیم و پس از بیست دقیقه به محل پارک خودروها رسیده و برنامه خاتمه یافت.
در پایان جا دارد از همه‌ی اعضای عزیز این برنامه تقدیر و تشکر کنیم که با حضور گرم و صمیمانه‌ و همدلی و همراهی مهربانانه یاد رامین عزیز را گرامی داشته و گامی دیگر در رسیدن به آرمانهای والای کوهنوردی برداشتند. از شرکت قزل پروتٸین تشکر و قدردانی میکنیم کە اسپانسر این برنامه بودند و به اجرای باکیفیت‌تر این برنامه کمک شایانی کردند.
گزارش از سرپرست برنامه آقای عبدالله سنگین‌آبادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *