صعود به قله یوسف سیاه

 

مورخه ۲۶ آذر ماه ۴ تن از اعضای باشگاه قاجر به همراه یک نفر مهمان موفق به صعود قله یوسف سیاه شدند.

اعضای شرکت کننده در برنامه:

آقایان مهدی معظمی، مهدی مهدی‌عراقی، علی مفاخری، محمد ظاهری

در این برنامە یک نفر مهمان حضور داشت.

گزارش کامل برنامه را در ادامه مطلب مطالعه فرمایید.

روز جمعه ساعت شش صبح به همراه همنوردان باشگاه به سمت روستای تکیه‌علیا در دامنه‌ی جنوبی قلل منطقه پریشان حرکت کرده و در هوایی ابری و آرام به روستا رسیدیم.

ماشین را در خروجی روستا پارک کرده و به سمت قله حرکت کردیم. صعود از طریق یال جنوبی کە مستقیم به زیر دیواره‌ی جنوبی قله‌ی یوسف‌سیاه ختم میشود، انجام شد و در امتداد مسیر چشم‌انداز قلل زیبای منطقه‌ی پریشان روح و جانمان را صفا بخشید.

 

با ریتم یکنواخت و ملایم صعود کردیم و از مناظر اطراف لذت بردیم. بە زیر دیواره‌ی منتهی به قله رسیدیم و باد شدید شد. لباس مناسب پوشیدیم و دست به سنگ شدیم و آرام آرام از مسیر نرمال صعود کردیم.

لازم بە ذکر است کە برای صعود به قله‌ی یوسف‌سیاه از هر سمت باید دست به سنگ شد و همین امر باعث شده که امسال بخاطر تامین ایمنی لازم در قسمت منتهی به قله توسط باشگاه قاجر سیم‌بکسل فیکس شود تا همنوردانی کە قصد صعود زمستانه بر روی این قله را دارند بتوانند با خیالی آسوده و ایمنی بالا صعود و فرود انجام دهند.

 

بر روی دیواره باد نسبتا شدیدی در حال وزیدن بود و همین امر باعث شد که با احتیاط زیادی صعود کنیم. به قله رسیدیم و پس از گرفتن چند عکس یادگاری به سمت پایین برگشتیم.

در قسمت سیم‌بکسل به همنوردان عزیزمان از گروه پرواز برخوردیم کە در حال صعود بودند. در قسمتی از دیواره کە از گزند باد در امان بود صبحانه را در کنار همنوردان گروه پرواز صرف کردیم و همگی با هم به سمت روستا سرازیر شدیم.

از طریق یالی کە صعود کرده بودیم، پایین رفتیم و پس از رسیدن به روستا از همنوردان گروه پرواز جدا شده و با خودرو خودمان به سمت قروه بازگشتیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *