گرفتار شدن ۱۰۰ نفر از شهروندان در ایستگاه ۵ توچال

انجمن پزشکی کوهستان ایران: سخنگوی اورژانس کشور: حدود ساعت یک و نیم بعدازظهر امروز جمعه طی تماسی با اورژانس تهران مبنی بر گرفتار شدن حدود ۱۰۰ نفر از شهروندان تهرانی بلافاصله هماهنگی های لازم برای تعیین صحت و سقم این خبر با هلال احمر، مدیریت بحران شهر تهران، مسئولان ایستگاه توچال و آتش نشانی انجام شد و مشخص شد که این کوهنوردان به رغم توصیه های مدیریت توچال، صعود کرده اند.

بیمارستان های شهدای تجریش و طالقانی به دلیل نزدیکی به محل در حالت آماده باش قرار گرفتند، به ویژه اورژانس این بیمارستان ها همچنان در حال رصد وضعیت هستند.

مقام‌های اورژانس و هلال احمر ایران از گرفتار شدن حدود ١٠٠ نفر در توچال و مفقود شدن چهار نفر در ارتفاعات دارآباد و فشم خبر دادند. بر اساس گزارش ها در کلکچال هم دست‌کم یک نفر جان باخته است.

سخنگوی سازمان اورژانس ایران گفت حدود ١٠٠ نفر در ایستگاه شماره هفت توچال گیر افتاده‌اند.

مجتبی خالدی اعلام کرد که با وجود توصیه‌های مدیریت توچال به کوهنوردان، گروهی از آنان اقدام به کوهنوردی کردند.

به گفته خالدی، نیروهای امدادی و اورژانس در ایستگاه یک توچال مستقر شده‌اند و تله‌کابین نیز در حال جا به جا کردن این افراد به ایستگاه‌های پایین‌تر است.

همزمان، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران نیز از وقوع بهمن در ارتفاعات شمیرانات خبر داد و گفت که تاکنون چهار نفر در دارآباد و فشم مفقود شدند.

شاهین فتحی همچنین اعلام کرد که پنج کوهنورد نیز در قله‌ کلکچال دچار سرمازدگی شده بودند که تیم‌های‌های جست‌وجوگر برای کمک به آنان راهی منطقه شدند.

او افزود در ارتفاعات کلکچال بر اثر سقوط بهمن یک نفر جان خود را از دست داده و احتمال دارد یک نفر دیگر هم فوت کرده باشد. دو نفر هم مصدوم‌ شده‌اند.

پی نوشت انجمن پزشکی کوهستان ایران: به نظر نمی آید افراد گرفتار در منطقه توچال از کوهنوردان باشند و افراد گرفتار شده از شهروندانی هستند که جهت عزیمت به ارتفاعات از تله کابین استفاده نموده اند.

انجمن پزشکی کوهستان ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *