هواشناسی کوهستان
قابل توجه کوهنوردان، دره نوردان و کاربران کوهستان
ورود سامانه بارشی قوی برای نیمه غربی کشور از روز  دوشنبه( ١۴ تا ١۶ آبان)
هشدار وقوع سیلاب برای بخش های غرب و جنوب غرب،ارتفاعات زاگرس و البرز غربی
بارش برف همراه با کولاک برای قله های مرتفع زاگرس و البرز و ارتفاعات غرب و شمالغرب
از اواخر وقت روز یکشنبه سامانه بارشی همراه با وزش باد شدید از سمت مرزهای غربی وارد کشور می شود که موجب افزایش سرعت باد و خیزش گردوخاک برای بخشهای غرب و جنوب غربی می شود.
از اوایل روز دوشنبه با تقویت ناپایداری، افزایش ابر، بارش همراه با وزش باد شدید و احتمال رعدوبرق و تگر گ بخش های غرب و شمالغرب و جنوب غرب کشور را فرا میگیرد.
برای عصر و غروب دوشنبه، بارش ها برای استانهای خوزستان و ایلام، جنوب کرمانشاه، غرب زاگرس و شمال خلیج فارس بصورت شدید و سیل آسا پیش بینی می شود.
اواخر وقت دوشنبه علاوه بر بخشهای مذکور گستره بارش ها به ارتفاعات تالش و البرز غربی گسترش می یابد و علاوه بر مه آلودگی، وزش باد شدید و  رگبار و رعدوبرق مورد انتظار است.
طی روزهای دوشنبه و سه شنبه برای قله ها و خط الرأس های مرتفع شمالغرب و غرب، البرز غربی و مرکزی، قله های بالای ۴٠٠٠ متری زاگرس مرکزی  و جنوبی  و همچنین برای اواخر وقت سه شنبه و روز چهارشنبه برای ارتفاعات البرز شرقی و خراسان بارش شدید برف همراه با کولاک پیش بینی می شود،
طی  عصر روز سه شنبه  و اوایل روز چهارشنبه شدت بارش ها برای ارتفاعات البرز غربی و البرز مرکزی، ارتفاعات اردبیل، زنجان، کردستان، زاگرس مرکزی و غرب کشور منجر به جاری شدن سیلاب در دامنه های کوهستانی و افزایش دبی رودخانه ها می شود.
طی روزهای دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه برای قله های شاخص مانند سبلان، سهند، اشترانکوه، دنا، علم کوه، دماوند، توچال بارش برف همراه با کولاک پیش بینی می شود.
کانال هواشناسی کوهستان
 Telegram channel:
https://t.me/mountainmeteorology

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *