جشنواره بین المللی کوهنوردی با اسکی علم کوه
 به گزارش کمیته کوهنوردی با اسکی فدراسیون آخرین برنامه تقویم فصل ۹۶ – ۹۷ با برگزاری فستیوال کوهنوردی با اسکی قله علم کوه به پایان رسید . این جشنواره امسال با هماهنگی فدراسیون جهانی کوهنوردی با اسکی در ایران برگزار گردید.
نماینده فدراسیون جهانی آقای الیویر مانسترو، برنامه ریز و طراح رویداد های اسکی کوهستان فرانسه ، مدرس و راهنمای کوهستان جهانی  (UIAGM) ، مدرس کوهنوردی با اسکی فدراسیون فرانسه FFME در این جشنواره حضور داشتند .
این جشنواره با هدف ارتقاء سطح کمی و کیفی کوهنوردان با اسکی با حضور ۱۱ نفر از ورزشکاران داخلی و ۳ نفر از ورزشکاران کشور روسیه برگزار گردید ……
در این جشنواره سینا ابراهیمی عضو باشگاه قاجر قروه شرکت نمودند.

 زمان اجرا از ۹_۱۳ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ به طول انجامید .
در روز نخست ورزشکاران در قرارگاه کوهنوردی ونداربن گرد هم جمع شدند . در روز دوشنبه ۱۰ اردیبهشت کلیه تیم با تمام تجهیزات پس از تلاش نیم روزه برای باز کردن جاده به محل کمپ در ارتفاع ۲۷۰۰ منتقل شدند و بعد از احداث کمپ برای هم هوایی تا ارتفاع ۲۹۰۰ صعود انجام شد .
در روز سوم جشنواره تیم در قالب یک گروه به سمت قله لشگرک ها حرکت کردند که تا ارتفاع ۴۰۰۰ متر صعود و هم هوایی انجام شد . شرایط جوی متغیر اجازه صعود بیشتر نمی داد.
بنا به گزارش هوایی دریافت شده از قبل در روز چهارشنبه  ۱۲ اردیبهشت تنها روز هوا خوب تا ساعت ۱۳ ، صعود در مدت زمان ۶ ساعت در قالب دو گروه: تیم سریع تا قله علم کوه و تیم کند تا زیر قله سیاه سنگ ها انجام شد .
روز پنجشنبه با هوای نیمه ابری و بارش های خفیف کارگاه آموزشی توسط نماینده فدراسیون جهانی برگزار گردید و پس از آن با جمع کردن کمپ و همه تیم به قرارگاه ونداربن بازگشتند .
به دلیل استقبال نشدن از مسابقه ورتیکال و عدم ثبت نام ورزشکاران کافی ، این مسابقه برگزار نگردید.
خوشبختانه اطلاعات و تجربیات بسیار زیادی در حین جشنواره توسط ورزشکاران حاضر کسب گردید.
همچنین تشکر بسیار از تمام زحمت کشان در اجرای این برنامه .
فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی
کمیته کوهنوردی با اسکی
منبع: پایگاه خبری فدراسیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *