سنگنوردی در دیواره یوسف سیاه
مورخه ۱۳ مرداد ۳ تن از اعضای باشگاه قاجر طبق برنامه زمانبندی شده شش ماهه اول در دیواره یوسف سیاه تمرین سنگنوردی نمودند.
یوسف سیاه در جنوب قروه واقع شده است.
گزارش برنامه در ادامه مطلب….

به نام خالق دیواره های زیبا
روز پنجشنبه مورخ ۱۲مرداد۹۶طبق برنامه باشگاه صعود دیواره یوسف سیاه در نظر گرفته شده بود. سرپرست برنامه محمدسعید حنیفی به دلیل برگزاری کنکور در همان روز نتوانست حضور بیابد پس بنده هماهنگی های لازم رو انجام دادم. 
بنده (رحمان مرادیانی) به همراه سهند نوری و باران اقدامیان ساعت ۱۷:۳۰ از قروه به سمت روستای میهم سفلی , میهم علیا و نهایتا ولی اباد حرکت نمودیم. 
جاده تا روستای میهم علیا اسفالت بوده و از ان پس شوسه می باشد. این مصافت حدود ۲۰کیلومتر میباشد.از داخل روستای ولی اباد نیز تا دامنه کوه یوسف سیاه جاده خاکی وجود دارد. از روستا تا چشمه ای که در پایین این کوه بوده حدود ۱ساعت پیاده روی دارد. از چشمه به بعد شیب تند شروع شده و حدود ۲ساعت زمان نیاز دارد تا به زیر دیواره برسیم. در پایین دیواره سکویی وجود دارد که برای چادر زدن و شب مانی مکان مناسبی است .منتهی اب ندارد.اما ۲دقیقه به ابتدای دیواره خواهیم رسید.
شب بسیار زیبا و به یاد مانیدنی را در پای این دیواره سپری کردیم. چادر استفاده نکردیم. 
ساعت ۶صبح بیدار شده و پس صرف صبحانه و اماده شدن ساعت ۷ شروع به صعود نمودیم.
مسیر انتخابی ما مسیر موسوم به مسیر شهرام می باشد این مسیر به منظور قدر دانی از زحمات شهرام نعمتی سرپرست باشگاه نام گزاری شده است.
 سهند سرطناب بود. مسیر شمالی بوده و ۶طول به متراژی های ۳۰ تا ۴۰ متر می باشد.هر طول حدود ۳تا ۷رول دارد.اما نیاز به ابزارگزاری دارد. و ابزار فرند و کیل سایز ریزو متوسط استفاده کردیم. حدود ۴ساعت طول کشید تا به قله رسیدیم. سپس طی ۲ساعت فرود کردیم. کارگاه ها دارای حلقه فرود می باشد.وسایل ها رو جمع کرده و راهی پایین شدیم. و اقای بهنام اقدامیان با ماشین شخصی به استقبال ما امده بود و با هم به سمت قروه برگشتیم.
گزارش از رحمان مرادیانی

تاریخ اجرای برنامه: ۱۲ و ۱۳ مرداد ماه ۱۳۹۶
شرکت کنندگان آقا: سهند نوردی، رحمان مرادیانی (سرپرست)
شرکت کنندگان خانم: باران اقدامیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *