صعود به یخچال و قله کسری

مورخه ۹ تیر ماه ۵ تن از اعضای باشگاه کوه نوردی، سنگنوردی و غارنوردی قاجر طبق برنامه شش ماهه اول به یخچال و قله کسری (۴۶۰۰متر) در سبلان صعود نمودند.

قله کسری
یخچال کسری

گزارش برنامه صعود به قله و یخچال کسری
 پنج شنبه ساعت ۵صبح پنج نفر از اعضای باشگاه قاجر با یک دستگاه سواری کاپرا راهی شابیل شدیم .
ساعت ۱۴ پس از صرف نهار با کاپرا از شابیل به طرف جانپناه کسری که از کنار غره گول می گذشت تقریبا تا جایی که ماشین میرفت در نزدیکی جانپناه کسری ماشین را پارک نموده و به سمت جانپناه حرکت کردیم بعد از نیم ساعت به جانپناه رسیده به دلیل مه شدید کمی صبر کردیم که موقعیت قلل هرم ها و مسیر صعود قله کسری و یخچال معلوم شود .
ساعت ۱۷ هوا صاف شد و قله کسری و یخچال کسری نمایان و مسیر صعود هایمان مشخص شد و بنابه تصمیم سرپرست شب داخل همان جانپناه استراحت کردیم .
صبح ساعت ۵ از پناهگاه به طرف قله حرکت کردیم بعد از حدود یک ساعت بنده (سینا ابراهیمی) همراه شهرام و رحمان به طرف یخچال کسری حرکت کردیم. تیم دوم  طیب و علی به طرف  قله کسری حرکت کردند.
 تیم دوم از منار پناهگاه غربی جدید سبلان پایین قله کسری رد شدند ولی پنجره ها و درب پناهگاه کنده شده بودند و شرایط مناسبی برای شب مانی نداشت اب در کنار پناهگاه وجود دارد.
  ساعت ۸:۳۰ شهرام با بیسیم به تیم دوم خبر داد که به قله رسیدیم  تیم دوم هم بعد از یک ربع به قله رسیدند که بعد از صرف تنقلات چند عکس یادگاری همگی به سمت پناهگاه برگشته ساعت ۱۳به پناهگاه رسیدیم .

گزارش :سینا ابراهیمی

تاریخ اجرای برنامه: ۸ و ۹ تیرماه ۱۳۹۶
شرکت کنندگان آقا: طیب صالحی شهرام نعمتی.رحمان مرادیان. سینا ابراهیمی.علی الیاسی(سرپرست)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *