مرگ یک مربی فدراسیون کوهنوردی در سقوط از کوه در دزفول
دزفول – ایرنا – رئیس هیات کوهنوردی دزفول ، جزئیات مرگ یک کوهنورد ، و مربی دره و غار نوردی فدراسیون کوهنوردی را در سقوط از ارتفاعات کوهستانی شمال این شهرستان تشریح کرد.
عبدالحسین آذرباد روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: برخی از مربیان دره و غارنوردی فدراسیون کوهنوردی روز یکشنبه برای اکتشاف و دیدن دره های پشت کوه سالن و کوه های مشرف به آبشار شوی به منطقه سرتنگ این منطقه رفته بودند که یکی از آنها دچار حادثه شد و این حادثه به مرگ وی انجامید. 
وی اظهارکرد: یکی از این کوهنوردان با نام مهدی کمپانی ۳۳ ساله اهل اصفهان که مربی دره و غارنوردی بوده هنگام فرود دچار حادثه شده و به دره سقوط کرد…….

وی گفت: این حادثه در منطقه سرتنگ بین سالن و لنگرکوه اتفاق افتاده که دارای دره های عمیقی است و این کوهنورد با سقوط به دره از ناحیه دست، پا ،دنده ها ،لگن دچار شکستگی شد و پارگی شکم و خونریزی داخلی شدید باعث مرگش شده است.
آذرباد از تلاش و پیگیری عشایر منطقه در مدیریت این حادثه و کمک به فرد حادثه دیده که تا پنج صبح دوشنبه ادامه داشت تقدیر کرد. 
سیدمحمد محمودی رئیس فوریت های پزشکی ۱۱۵ دزفول نیز در این خصوص گفت: یک گروه هشت نفره در منطقه سرتنگ کوهنوردی کردند که یکی از آنها از ارتفاع ۳۰ متری به دره سقوط کرد. 
وی افزود: با اطلاع از این حادثه تلاش زیادی برای اعزام بالگرد اورژانس هوایی به منطقه شد که به دلیل وزش باد امکان اعزام بالگرد ۱۱۵ ممکن نبود و بالگرد هلال احمر که در منطقه دهلاویه در غرب خوزستان مستقر بود با ۲ نیروی اورژانس و دیگر تجهیزات به منطقه اعزام شد که باز هم به دلیل وزش باد شدید و نبودن مکان مناسب برای فرود امکان فرود فراهم نشد و بالگرد به دزفول بازگشت و مجبور شدیم از آمبولانس زمینی استفاده کنیم. 
محمودی اظهارکرد: حدود ساعت ۱۶ عصر روز یکشنبه ۲ کد آمبولانس مجهز هلال احمر و اورژانس به منطقه اعزام شدند و ساعت ۲۱:۳۰ به محل حادثه رسیدند که متوجه شدند فرد مصدوم با شکستگی متعدد اندام ها همراه است و خونریزی شدید منجر به مرگ وی شده است. 
وی گفت: جسد این کوهنورد به محل مناسبی منتقل و صورت جلسه شد. 
عظیم رضای مرساق مدیرعامل جمعیت هلال احمر دزفول نیز گفت:با توجه به اینکه امکان اعزام بالگرد اورژانس هوایی و فرود بالگرد هلال احمر در منطقه میسر نبود ۲ آمبولانس هلال احمر و اورژانس به همراه سه کوهنورد هلال احمر به منطقه اعزام شدند که هنگام رسیدن این افراد، فرد حادثه دیده به دلیل شدت جراحات و خونریزی فراوان جان باخته بود.
وی افزود: ماموران اعزامی ساعت پنج صبح جسد فرد حادثه دیده را تحویل سردخانه دادند.
رضای مرساق از همکاری و تلاش ماموران اورژانس و اهالی منطقه تقدیر کرد.
کوه سالن در فاصله ۱۱۰ کیلومتری شهر دزفول در منطقه ای کوهستانی و سخت گذر واقع است. 
این کوه به ارتفاع ۲ هزار و ۶۵۰ متر در شمال خوزستان و در مرز با استان لرستان واقع است.بخش انتهایی مسیر سالن کوه در زمستان به دلیل برف و باران بسیار لغزنده است. 
بخش های کوهستانی سردشت و شهیون از جاذبه های گردشگری شهرستان دزفول هستند. 
بخش سردشت دزفول با سه هزار و ۸۰۰ کیلومتر مساحت شامل ۲دهستان و ۵۷ روستاست. 
منبع: کوه نامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *