پیدا شدن پیکر دومین کوهنورد بهمن زده در پرسون لواسان
انجمن پزشکی کوهستان ایران: پس از گذشت ۳۳ روز از بهمن پرسون لواسان درنهایت پیکر دومین کوهنورد بهمن زده قزوینی پس از تلاشهای فراوان عصر روز گذشته پیدا شد.
این حادثه در ۱۵ بهمن ماه ۹۵ و متعاقب سقوط بهمن بزرگی در منطقه قله پرسون لواسان اتفاق افتاد. پس از سقوط بهمن بدلیل ابعاد زیاد بهمن و خطر سقوط بهمن های دیگر تلاش ها برای یافتن پیکر های دو کوهنورد به نتیجه نرسید و حتی طی جلسه ای، (عملیات) جستجو به توقف بارشها و شرایط ایمن تر موکول شد. ولی با همت تعدادی از همنوردان دو کوهنورد، پیکر یکی از آنها پس از یک هفته پیدا شد.
ولی پیکر کوهنورد دوم با تلاش های چند باره همچنان زیر خروارها برف ماند تا اینکه چند روز گذشته و متعاقب شرایط مناسب تر جستجو، عصر روز پنجشنبه ۱۹ اسفند ماه ۹۵ با تلاش تعدادی از همنوردان کوهنوردان بهمن زده پیکر “کمال اهرام زاده” یافت شد. در این جستجو تعدادی از کوهنوردان بومی نیز تلاش های زیادی داشتند.
از ابتدای بروز حادثه هیات کوهنوردی استان قزوین نیز در جریان جزئیات حادثه بوده و تلاشهای زیادی در به سرانجام رساندن حادثه فوق و اعزام تیم های جستجو و هماهنگی های بین بخشی به انجام رساندند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *