صعود به دماوند از مسیر شمال شرقی

مورخه ۱۷ دی ماه طبق برنامه ریزی شش ماهه دوم گروه کوه نوردی قاجر ۵ تن از اعضای هیئت و گروه قاجر از مسیر شمال شرقی به ارتفاعات دماوند صعود نمودند.

گزارش برنامه در ادامه مطلب…

گزارش برنامه…
که با هماهنگی های انجام شده روز چهارشنبه توسط سرپرست تست وسیله گرفته شد .
روز پنج شنبه ساعت هفت صبح با دو ماشین به سمت تهران حرکت کردیم بعد از رسیدن به تهران از جاده هراز به سمت روستای ناندل رفته ساعت ۱۵ به ناندل رسیده منزل اقای صالحی یکی از راهنمایان دماوند رفتیم.
 کوهنوردان معمولا شب در خانه اقای صالحی استراحت میکنند.
 ما  بعد از صرف شام ئ جمع کردن کوله ها ساعت یازده خوابیدیم  .
صبح ساعت پنج بیدار شده و بعد از صرف صبحانه و اماده شدن ساعت ۶:۱۵به سمت پناهگاه تخت فریدون حرکت کردیم با توجه به بارش کم منطقه برفکوبی چنان سنگینی نداشتیم بعد از گذشتن از دشت ناندل روی یال رفته و برف روی یال زیادتر بود ساعت ۱۴ به پناهگاه رسیدیم درب ورودی پناهگاه شکسته و برف زیادی داخل پناهگاه بود که نمیشد داخل پناهگاه شد. 
مقدار از برف را بیرون اورده و داخل پناهگاه شدیم بعد از عوض کردن لباس ها مقداری سوپ و تنقلات خوردیم سپس مشغول بیرون ریختن برف ها شدیم  ساعت ۲۰ شام  را صرف نموده و خوابیدیم.
 
شب باد نسبتا تندی می وزید صبح ساعت ۴سرپرست برپا داد و پس از صرف صبحانه لباس های صعود را پوشیده وسایل را جمع کرده ساعت ۵ از پناهگاه بیرون آمدیم  یکی از اعضا داخل پناهگاه ماند.
 سرپرست به خاطر شرایط اعضا تقریبا ارام حرکت می کرد. ساعت ۱۰:۱۵ به ارتفاع ۵۴۰۰متری رسیدیم بنا به تصمیم و صلاحدید سرپرست از رفتن به قله صرف نظر کرده و به طرف پناهگاه برگشتیم ساعت ۱۲به پناهگاه رسیده  وسایل را جمع و به طرف ناندل حرکت کردیم ساعت۱۸:۳۰ به ناندل رسیده و منزل  اقای صالحی شام را خورده  و از خانواده اقای صالحی تشکر و خداحافظی کرده به طرف قروه حرکت کردیم و ساعت۳صبح روز یکشنبه همگی به سلامت به قروه رسیدیم.
گزارش ار سینا ابراهیمی

تاریخ اجرای برنامه: ۱۶ الی ۱۸ دی ماه ۱۳۹۵
شرکت کنندگان آقا: سینا ابراهیمی.محمد میرانی.علی الیاسی.پدرام نعمتی.شهرام نعمتی (سرپرست)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *