مرگ سه کوه نورد در کوههای البرز
نوشهر- ایرنا – رئیس جمعیت هلال احمر چالوس از کشف اجساد سه کوهنورد از اهالی این شهرستان که براثر برف سنگین و سرمای شدید در کوه های استان البرز جان باختند؛ خبر داد.
کردکار محمودی روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این افراد به همراه ۲ تن دیگر روز پنجشنبه هفته پیش با پای پیاده از روستای انگوران مرزن آباد از توابع شهرستان چالوس به سمت تهران حرکت کرده بودند که در روز بعد /جمعه / زمان برگشت از جاده روستای آزادبر بخش آسارا از توابع استان البرز و گردنه های عسلک به علت ریزش سنگین برف و کولاک زمین گیر شدند.
وی افزود : سه نفر از این افراد با هم برادر و ۲ نفر دیگر نیز برادرزاده آنان بودند و متاسفانه ۲ برادر و یک برادر زاده به علت قرار گرفتن در محاصره برف و درپی آن یخ زدگی فوت می کنند و بقیه نیز به علت جدا کردن مسیر جان سالم به در بردند.
وی اظهارداشت : با اینکه یک فروند بالگرد از استان البرز برای انتقال اجساد این افراد به منطقه پرواز کرد اما به علت موقعیت نامناسب مکانی به لحاظ صخره ای بودن، تلاش ها بدون نتیجه ماند.
رئیس جمعیت هلال احمر چالوس گفت : هم اکنون شمار زیادی از بستگان و اهالی بخش مرزن آباد از ساعت های پیش به محل حادثه عزیمت کردند تا شاید بتوانند اجساد آنها را به زادگاهشان برگردانند.
هفته پیش نیز یک دامدار به همراه فرزندش که برای یافتن دام هایشان به ارتفاعات جنگلی چالوس رفته بودند به علت محصور شدن در برف و سرما جان باختند.
بارش سنگین برف اوایل آذرماه خسارت فراوانی به بخش های کشاورزی ، مسکونی و صنعتی استان مازندران وارد کرد.
منبع: کوه نامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *