گزارش تیم جستجو و امداد فدراسیون درمورد کوه نوردان حادثه دیده مالزیایی
گزارش تیم جستجو و امداد فدراسیون در مورد کوه نوردان حادثه دیده مالزیایی در «دماوند» / گزارش از «وحید بهرامی» سرپرست تیم فدراسیون : …
به نام خدا
صبح روز هفتم آذرماه، ساعت ۷:۳۵، با یک ساعت تاخیر، با ماشین هلال احمر به همراه آقایان امید خطیبی، حمید منوچهری و امید اخلاقی به سمت قرارگاه پلور حرکت کردیم. ساعت ۹ صبح وارد قرارگاه پلور شدیم. دو نفر از کوهنوردان شقایق کرج به نام آقایان حسین رضایی و محمد موسوی به ما پیوستند…….

طبق قرار قبلی قرار بود ساعت۹ هلی کوپتر از قرارگاه به سمت بارگاه سوم حرکت و این تیم را منتقل کرده و از آن پس به سمت قله حرکت کنیم که با تماس تیم هلال احمر و حضورشان در دره یخار ساعت ۱۴ اعلام کردند که یک جسد در ارتفاع ۴۱۰۰ متری یخار مشاهده شده است. طی تماس تلفنی با آقایان رضا زارعی و  حمید مساعدیان تصمیم بر آن شد که تیم فدراسیون فردا صبح زود خود را به امدادگران هلال احمر جهت انتقال جسد به پایین برساند.
ساعت ۲ بامداد تیم توسط خودرو هلال احمر به سمت روستای گزانه حرکت و ساعت ۳ به سمت پهن کوه محل کمپ امدادگران هلال احمر حرکت نمودیم و بدون توقف ساعت ۸:۵۰ به محل کمپ رسیده و پس از نیم ساعت استراحت سه تن از اعضا تیم به نامهای امید خطیبی، حمید منوچهری و مهدی نظری با تجهیزات کامل به سمت دره یخار اعزام شدند. و ساعت ۱۱:۴۵ آقای داود لشکری از امدادگران هلال احمر طی تماس رادیوی اعلام نمودند که به جسد رسیدند. پس از ۱۵ دقیقه تیم فدراسیون به آنها ملحق شده و کار انتقال به پایین در شرایط دشوار شروع و در ساعت ۱۲ کلیه نفرات حاضر در کمپ پهن کوه به سمت دره یخار حرکت نمودیم. در ساعت ۱۳ تیم حاضر در دره یخار تقاضای کمک کرد که سه نفر از اعضا تیم به نام های حسین رضایی، محمد موسوی و محمد نصیری با تجهیزات کامل به آنها ملحق شدند. در نهایت ساعت ۱۴:۳۰ به کمک کلیه اعضا تیم و دونفر قاطرچی جسد را از دره یخار خارج و پس از بستن وی به روی قاطر به دلیل کوتاه بودن روز سریعا به سمت روستای گزنه حرکت نمودیم و درساعت ۱۹ جسد به نیروی انتظامی تحویل گردید.
نفرات حاضر در این عملیات:
داوود لشکری                      هلال احمر
محمد نصیری                       هلال احمر
بهنام گرجی                         هلال احمر
محمد نظری                        هلال احمر
امید خطیبی                         باشگاه دماوند
حمید منوچهری                    باشگاه دماوند
حسین رضایی                      گروه کوهنوردی شقایق
محمد موسوی                      گروه کوهنوردی شقایق
بهرام قلی زاده                      قاطرچی
رحمان قلی زاده                    قاطرچی
پایگاه خبری فدراسیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *