آغاز اکسپدیشن بزرگ بین المللی اکتشاف و نقشه برداری عمیق ترین غار ایران در فلات پرآو کرمانشاه
آغاز اکسپدیشن بزرگ بین المللی اکتشاف و نقشه برداری عمیق ترین غار ایران در فلات پرآو کرمانشاه از تاریخ ۱۸ مرداد ۹۵ / ادامه مطلب را ملاحظه نمائید: …

به نام او
صدای زنگ کاروان می آید. صدایی آشنا می آید. صدا از بی صداترین بی صداهای روزگار می آید.
ایران ای مرز پرگهر ، گهرهای وجودت را ، الوند و دماوندت را ، سهند و سبلانت را ، چه سخاوت مندانه پیشکش مشتاقانت کردی ، دره ها و قله هایت را ، چشمه ها و صخره هایت را ، همه را در نوردیدیم اما هنوز نمی دانم چرا باز بی قراریم. دیگر چه داری ای پهناور زرین پیکر. رنگ رخسار تو چرا خبر از سر درونت نمی دهد.
صدای زنگ این کاروان آشناست از همه جای ایران بلند است. به سوی یکی دیگر از ناشناخته هایت در راه است ولی این بار نه به سوی بلندترین آنها ، بلکه به سوی عمیق ترین آنهاست. این بار قلب فرزندانت در بطن تو می تپد ، عمیق ترین جایی از وجودت که تاکنون اجازه ورودش را داده ای این بار قلب فرزندانت در جوجار، عمیق ترین ناشناخته تو در جایی که نه طرح لباسش ماه ها دغدغه مردمانت است، نه فرش قرمزی، نه آیین افتتاحیه و نه آیین اختتامیه ای فقط مشعل آن یکی نیست هر کس مشعلی افروخته بر پیشانی خود دارد و بی قرار یافتن، کشف و افزودن رتبه تو و بالا کشیدن پرچمت از میان سایر پرچم هاست.
صدای زنگ کاروان می آید و چه بی صدا می آید برای اکتشاف عمیق ترین غار ایران……
آغاز اکسپدیشن بزرگ بین المللی اکتشاف و نقشه برداری عمیق ترین غار ایران در فلات پرآو کرمانشاه از تاریخ ۱۸/۰۵/۹۵.
آغاز اکسپدیشن با اعزام یک تیم پنج نفره جهت استقرار بیس کمپ و انجام اقدامات اولیه و تجهیز بیس کمپ برای ورود تعداد ۴۰ نفر غارنورد داخلی و خارجی که از برگزیدگان این رشته از کشورهای مختلف می باشند و از سال گذشته پس از انجام اولین اکسپدیشن داخلی درخواست شرکت در ادامه این برنامه را اعلام کرده بودند و پس از کسب مجوز حضور، در این برنامه شرکت خواهند نمود.
این برنامه که تا ۵ شهریور ماه ادامه خواهد یافت مقدمات آن از سال های گذشته در حال آماده سازی می باشد و برخی از امکانات همانند آیفون غار و هامک برای اولین بار در اکسپدیشن سال گذشته توسط غارنوردان ایرانی طراحی و ساخته شد و تا عمق ۸۰۶ متری اکتشاف و نقشه برداری انجام گردید و در سال جاری این عملیات در غار جوجار و تعدادی از غارهای منطقه ادامه خواهد یافت.
برای این مردان بی ادعا آرزوی موفقیت و سربلندی داریم
منبع: پایگاه خبری فدراسیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *