گشایس مسیر جدید در زرده سنگر

مورخه ۲۴ و ۲۵ تیرماه ۱۶ تن از اعضای هیئت و گروه طبق برنامه زمانبندی شده شش ماهه اول در برنامه زرده سنگر شرکت نمودند.

در این برنامه ۳ تن از اعضا مسیر جدیدی را شروع به گشایش نمودند و بقیه اعضا در مسیر دیگری تمرین سنگنوردی و پله رکاب نمودند.
دیواره زرده سنگر در روستای سنگین آباد از توابع قروه واقع شده که تا کنون مسیر های متعددی بر روی این دیواره گشایش شده است.
گزارش گشایش مسیر در ادامه مطلب…..
مسیر جدید
تمرین پله رکاب

مورخه ۲۴/۴/۱۳۹۵ ساعت ۱۸ از چهار مدرس به طرف روستای سنگین آباد حرکت کردیم،ساعت ۱۸:۱۰ از روستا عبور کرده و پیاده روی را به سمت دیواره زرده را آغاز کردیم. ساعت ۱۹:۳۰ پای دیواره رسیده و کمپ را بر پا کردیم.
بعد از کمی استراحت و صرف شام جشن تولدی را برای من تدارک دیده بودن و پس از آن شروع به مرتب کردن وسایل فنی برای گشایش مسیر فردا کرده و بعد خوابیدیم.
من و اقا پدارم ساعت ۷ صبح بیدار شده و پس از صرف صبحانه آماده رفتن به پای مسیر و آغاز کار شدیم در همین تعدای از  اعضای گروه  به زرده جهت تمرین  در ضلع دیگر دیواره آمدند.
سپس  پدارم در ساعت ۷:۴۰ اماده صعود  و به روی مسیر رفت و شروع به ابزار گذاری نمود و حدود ۲۰ متری بالا رفت تا به مکان مناسبی برای شروع مسیر برسد تا از انجا رول کوبی را آغاز کنیم و سپس من که ته طناب بودم به  پدرام ملحق شده و بعد گشایش مسیر را آغاز کردیم. 
ده متر ابتدای طول اول مسیر از یک شکاف شروع که باید ابزار گذاری می شد،  پدارم شروع به صعود و ابزار گذاری کرده و در انتهای شکاف روی یک میخ برگی نازک شروع به کوبیدن رول اول کرده و بعد از کوبیدن رل اول به پایین آمده و این بار من ادامه مسیر را رفتم بعد از این که به رول اول رسیدم وسایل رول کوبی را آماده کرده و شروع به کوبیدن رول دوم کردم درابتدای رول کوبیدنم مشکلی برای دسته رول پیش آمد که باعث ایجاد وقفه در کار شد و سپس دسته رول را به  پدارم رساندم و بعد از این که دسته رول را درست کرد برای من فرستاد، از آنجایی که جایم برای کوبیدن رول مناسب نبود، تمام کردن این رول کمی طول کشید ولی به هر نحوی به اتمام رسید و سپس با انداختن پله رکاب در رول دوم و سوار شدن بر آن شروع به کوبیدن رول سوم کرده، پس از اتمام رول سوم فرود و برای استراحت کنار پدارم ماندم .
پس از ۲۰ دقیقه استراحت صعود کرده و شروع به کوبیدن رول چهارم کردم بعد از اتمام رول چهارم انرژی زیادی از دست داده بودم و انرژی برای کوبیدن رول پنجم نداشتم. از طرفی هم پیش بینی هایی که برای اتمام قسمت سخت مسیر کرده بودیم، آن طورکه می خواستیم پیش نرفت، هوا داشت کم کم تاریک می شد صفحه رول اخر را باز کرده و حلقه فرود به جای آن بستم، ابزار ها را جمع کرده و به فرود آمدم و ادامه مسیر موکول شد به وقت دیگری.
سپس بعد از جمع آوری وسایل با باقی افراد به روستا برگشته و حدود ساعت ۱۹:۴۰ بعد از ظهر به قروه رسیدیم.
گزارش از : محمد نعمتی

تاریخ اجرای برنامه: ۲۴ و ۲۵ تیر ماه ۱۳۹۵
شرکت کنندگان آقا: پدرام نعمتی، مهدی عباسی، پوریا آرامی، مجید معظمی، علی رضا میرانی، فرید سنگین آبادی، علی عیاسی،حمیدرضا صالحی، محمد نعمتی(سرپرست)
شرکت کنندگان خانم: عفت مرادی، فاطمه میرانی، منیژه مرادی، پریا آرامی، اسرا مرادی،مانا مرادی، لیلا صالحی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *