پیکر کوهنورد بندر عباسی در دره یخار پیدا شد
پس از ۲۸ روز از مفقود شدن کوهنورد هرمزگانی و تلاشهای بسیار تیم های مختلف جستجو و نجات عصر پنج شنبه ۲۷ خرداد ماه ۹۵ پیکر وی در ارتفاعات پایین دره یخار یافت شد.
روز پنجشنبه ۲۷ خرداد تیم دو نفره از کوهنوردان همدانی در حین صعود در انتهای مسیر استله سر و ابتدای دره یخار در حال صعود بودند که در ارتفاع حدود ۴۳۰۰ متر با پیکر وی مواجه شدند و پس از بررسی مدارک همراه وی به هویت وی پی بردند و بلافاصله موضوع را به مسئولین فدراسیون، بخش جستجو و نجات فدراسیون و امدادگران هلال احمر اطلاع دادند.
پیکر این کوهنورد در ابتدای شروع دره یخار در منطقه موسوم به مسیر عباس جعفری و ۲۰۰ متر بالاتر از دوراهی ابتدای دره یخار یافت شد…..
تیم دو نفره کوهنوردان همدانی که موفق به پیدا کردن پیکر مرحوم صادقی در دره یخار شد.

همزمان موضوع به هیات کوهنوردی استان هرمزگان اطلاع داده شد و بلافاصله جلسه ای جهت هماهنگی اقدامات لازم و اعزام تیم امدادگر به تهران تشکیل شد که با توجه به وجود پیکر مرحوم “برکت صادقی” در ارتفاع نسبتا پایین و امکان امداد در این ارتفاع با توجه به شرایط جوی متغیر که از عصر امروز در منطقه حکمفرما شده قرار شد تیم روز جمعه به تهران اعزام شده و با همراهی دو تن از کوهنوردان هیمالیانورد گروه کوهنوردی همت شمیران و هیات کوهنوردی شمیرانات اقدامات لازم جهت انتقال پیکر وی انجام شود.
پیکر مرحوم صادقی در نهایت عصر  روز جمعه ۲۸ خرداد ماه ۹۵ از ارتفاعات ۴۳۰۰ متری دره یخار در مسیر های پرشیب با همت امدادگران جستجو و نجات کوهستان پلور به پایین منتقل و پس از طی تشریفات قانونی تحویل نیروی انتظامی و خانواده محترم ایشان گردید و سپس به پزشکی قانونی آمل منتقل شد.
در تلاشهای زیادی که برای یافتن این کوهنورد انجام شد امدادگران کوهستان پایگاه پلور به سرپرستی “داود لشکری” مسئول این پایگاه زحمات فراوانی متقبل شدند.
همچنین کوهنوردان آزاد از استان های البرز، تهران، خراسان شمالی و جنوبی و همنوردان وی از استان هرمزگان تلاشهای بسیاری متقبل شدند.
منبع:انجمن پزشکی کوهستان ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *