رشته های سنگ نوردی، یخ نوردی و کوه نوردی با اسکی در آستانه ورود به المپیک است.
رییس فدراسیون کوه نوردی و صعودهای ورزشی گفت: رشته های سنگ نوردی، یخ نوردی و کوه نوردی با اسکی در آستانه ورود به المپیک است.
رضا زارعی روز دوشنبه در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: مهر ماه امسال در مراسم قرعه کشی که در ریودوژانیروی برزیل برگزار می شود، رشته سنگ نوردی سومین گزینه ورود به المپیک ۲۰۲۰ توکیوی ژاپن خواهد بود و در کنار آن رشته کوه نوردی با اسکی نیز برای المپیکی شدن مورد بررسی قرار می گیرد.
وی اظهار کرد: رشته یخ نوردی نیز به صورت آزمایشی در المپیک زمستانی ۲۰۱۸ کره جنوبی شرکت می کند تا زمینه المپیکی شدن آن فراهم شود. زارعی با اشاره به اینکه ایران سال گذشته در رشته کوه نوردی با اسکی دو مدال قهرمانی آسیا در کره جنوبی کسب کرده است، گفت: مهر ماه امسال مسابقه های سنگ نوردی نوجوانان و جوانان آسیا به میزبانی ایران برگزار می شود.

وی افزود: امسال علاوه بر اعزام هشت ورزشکار به هیمالیا، اعزام تیم ملی امید به گرجستان در اواخر اردیبهشت ماه، برگزاری مسابقات سنگ نوردی انتخابی تیم ملی و قهرمانی کشور در ۱۶ مرحله، اعزام تیم سنگ نوردی به چین در مرداد ماه و اعزام به مسابقات قهرمانی جهان به فرانسه در شهریور ماه از برنامه های تقویم ورزشی فدراسیون است.
وی ادامه داد: طی روزهای ۲۷ و ۲۸ فروردین دو کوه نورد به نخستین مرحله جام جهانی سوئیس اعزام شدند که مرحله دوم آن هفته آینده در هندوستان و مراحل سوم و چهارم نیز در اتریش و چین برگزار می شود. زارعی اظهار کرد: تیم کوه نوردی با اسکی هفته آینده عازم آخرین مرحله جام جهانی روسیه می شود.
وی اضافه کرد: میزان تفاهم نامه مالی سال ۹۴ فدراسیون با وزارت ورزش و جوانان ۱۰ میلیارد بود که ما تنها ۷۸ درصد آن را اخذ کردیم و بیشترین میزان دریافتی فدراسیون از طریق بخش خصوصی و حامیان مالی بوده است. زارعی گفت: میزان اعتبار سال جاری فدراسیون نسبت به سال گذشته تغییری نکرده است ولی تمام تلاش ما اجرای برنامه های تقویم ورزشی و توجه ویژه به طرح استعدادیابی و رده های سنی پایه نونهالان و نوجوانان است. به گزارش ایرنا، رئیس فدراسیون کوه نوردی و صعودهای ورزشی برای شرکت در مجمع سالیانه هیات آذربایجان غربی به شهر ارومیه کرده است.
در پایان این مجمع طی مراسمی از پیشکسوتان، ورزشکاران و روسای هیات های شهرستانی با اهدا لوح یابود و جوایزی تجلیل شد. در این مجمع تقویم ورزشی سال ۹۵ هیات کوه نوردی استان آذربایجان غربی با موافقت تمامی اعضاء به تصویب رسید.
 منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *