ریزش بهمن در آلپ
سخنگوی سازمان آتش نشانی ایتالیا گفت که دستکم ۶ اسکی باز و کوه نورد روز شنبه در رشته کوه های آلپ این کشور بر اثر ریزش بهمن، جان خود را از دست داده اند.
خبرگزاری رویترز : از ۶ جسد کشف شده ۴ تن شهروند ایتالیا هستند و ۲ تن دیگر هنوز شناسایی نشده اند.
همچنین یک زن زخمی اتریشی در بیمارستان شهرک برونیکو تحت درمان قرار گرفته است. بر اساس این گزارش ۲ اسکی باز دیگر که در پیست اسکی گرفتار بهمن شده بودند، توانستند بدون صدمه دیدن خود را نجات دهند.
این گزارش می افزاید: ۳ فروند بالگرد، سگ های ویژه تربیت شده و بیش از ۷۰ امدادگر و مامور امداد و نجات به جستجو برای یافتن اجساد ادامه می دهند.این سخنگوی که نام وی برده نشده است، افزود: ما می دانیم که چند گروه کوه نورد و اسکی باز در هنگان فروریختن بهمن در این منطقه حضور داشته اند و به همین علت به جستجو ادامه می دهیم.
به گفته یک مقام محلی پلیس، بهمن در هنگام صبح در ارتفاع ۳۰۰۰ متری در مونت نووسو (کوهستان برفی) در جنوب تایرول نزدیک مرز اتریش، هنگامی رخ داد که در پی بارش برف در هفته های اخیر، هوا آفتابی بود و باد می وزید. این سخنگو افزود: اسکی بازان هنگام سقوط بهمن در حال بالارفتن به سوی قله این کوه بودند و قصد پایین آمدن با اسکی را داشتند. علت دقیق سقوط بهمن هنوز مشخص نشده است.
بر اساس گزارش رسانه های ایتالیا، امروز در منطقه وقوع حادثه، هشدار درجه ۳ سقوط بهمن داده شده بود و درجه ۵ نشانگر احتمال قوی سقوط بهمن است.
 منبع: کلاغ ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *