مرگ دلخراش یکی از فنی کار ترین زنان کوهنورد جهان
خانم تانیگوچی، ژاپنی، ۴۳ ساله، یکی از فنی کار ترین زنان کوهنورد جهان بود. صعودهای فنی بی شماری در کارنامه او وجود دارد. اما شاید معروفترین صعود او، اولین صعود رخ جنوب شرقی قله کامت (Kamet 7,756m) در هندوستان به شیوه آلپی بود. این صعود، جایزه کلنگ طلایی را برای او به ارمغان آورد. تانیگوچی تنها زن کوهنورد برنده جایزه کلنگ طلایی در طول تاریخ این جایزه تا این لحظه است. او این جایزه را در سال ۲۰۰۹ به دست آورد و در سال ۲۰۱۰ یکی از اعضای هیئت داوری همین جایزه شد.
مطابق گزارش ارائه شده، روز ۲۱ دسامبر (۲ دی)، خانم تانیگوچی به اتفاق ۴ دوست که همگی مرد بودند عازم قله کیوروداکی به ارتفاع ۱۹۸۴ متر شد. آنها ساعت ۲ بعد از ظهر به قله رسیدند. تانیگوچی روی قله نیاز به توالت پیدا کرد. از طناب حمایت جدا شد. پشت یک سنگ بزرگ بولدر رفت. چند دقیقه بعد که برنگشت دوستانش به سراغش رفتند. آنها کوله پشتی، هر دو تبر یخ و دستکش های او را دیدند اما از خود تانیگوچی خبری نبود؛ چند صد متر فرود آمدند اما او را نیافتند. روز بعد ساعت ۹ صبح تیم امداد و نجات جسد تانیگوچی را پیدا کرد؛ تانیگوچی ۶۰۰ متر سقوط کرده بود.
زندگی خیلی کوتاه است، و شگفت آنکه مرگ گاهی اوقات در لحظه ای و در جایی به سراغ آدم می آید که اصلا فکرش را هم نمی توانیم بکنیم. 
تانیگوچی، زنی مهربان، دوست داشتنی، ساده و بی آلایش بود. روحش شاد.
منبع: کوه نامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *