غار علیصدر به لیست انجمن بین المللی غارهای توریستی جهان پیوست
همدان – ایرنا- معاون گردشگری شرکت سیاحتی و گردشگری علیصدر گفت: غار علیصدر در فهرست انجمن بین المللی غارهای توریستی جهان قرار گرفت.
مسعود ملکی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: انجمن بین المللی غارهای توریستی جهان در سال ۱۹۸۹ میلادی در ایتالیا تاسیس شد و هدف آن سازماندهی و حفاظت و نگهداری از غارها و ترویج و اطلاعات و آگاهی در زمینه غارها و تبلیغ برای لذت بردن از غارهای جهان تاسیس شده است.
وی بیان کرد: این انجمن به ترویج و ترغیب و توسعه روحیه همکاری بین اعضا تاکید دارد و شرکت سیاحتی علیصدر به عضویت درآمده است که سازمانهای بین المللی بسیار تبریک و تشویق کردند.
ملکی ادامه داد: این انجمن از ایران و از شرکت سیاحتی علیصدر برای عضویت دعوت کرده است و سال آینده مجمع عمومی در کشور عمان برگزار می شود و علیصدر هم بعد از عضویت، ارتباطی با سایر اعضا برقرار می کند.
وی ادامه داد: غار علیصدر به عنوان بزرگترین غار آبی قابل قایق رانی دنیا در کنار مجموعه غارهای جهان فعالیت خواهد کرد و استقبال خوبی از مجموعه شد.
وی بیان کرد: رییس انجمن غارهای دنیال در سال ۹۱ از غار علیصدر بازدید کردند و این غار را از زیباترین غارهای دنیا عنوان کردند.
معاون گردشگری شرکت سیاحتی علیصدر نیز گفت: غار علیصدر موفق شد سال ۹۱ با مشارکت سازمان زمین شناسی کشور اولین کنگره تخصصی غارشناسی دنیا را در همدان برگزار کند که از کشورهای مختلف مقالات خوبی ارسال شد و مهمانان مختلفی شرکت کردند.
وی با بیان اینکه همچنین گواهینامه عضویت غارعلیصدر در سازمان جهانی گردشگری صادر شده است، گفت: سازمان جهانی گردشگری آژانس ویژه ای است که در سازمان ملل متحد بسته شده و دفتر در مادرید می باشد.
ملکی ادامه داد: این سازمان از سال ۱۹۷۵شکل گرفته که سازمان جهانی است و در تلاش یکسال گذشته درخواست عضویت از ناحیه شرکت سیاحتی علیصدر ارایه گردید و اطلاعات لازم و مکاتبات و خدمات و تعداد توریست ها و وضعیت سرمایه گذاری ارسال شد.
وی گفت: همچنین این موضوع توسط دکتر سلطانی فر رئیس میراث فرهنگی و گردشگری کشور تائید و علیصدر به سازمان جهانی معرفی شد و در شهریورماه در کشور کلمبیا سازمان در بیست و یکمین نشست مجمع عمومی شرکت علیصدر را به عضویت درآورد که نقطه امید و شادی بود.
معاون گردشگری علیصدر همچنین گفت: این فرصتی است تا غار علیصدر به عنوان بزرگترین غار آبی قابل قایق رانی بین سازمان های گردشگری به مردم دنیا معرفی شود و بی تردید پیامد آن استقبال مردم دنیا برای دیدن این اثر شگرف خواهد بود.
منبع:خبرگزاری ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *