بزرگ‌ترین غار آهکی ایران‌ به بخش خصوصی واگذار می‌شود
‌کارگروه میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان هشترود با موضوع جذب سرمایه گذار برای مناطق تاریخی و دیدنی هشترود در سالن اجتماعات فرمانداری تشکیل جلسه داد
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه آذربایجان شرقی، معاون فرماندار هشترود در این جلسه خاطر‌نشان کرد: گسترش و شناساندن مراکز تاریخی و دیدنی یکی از حوزه‌های اصلی هسته سند توسعه و تدبیر استان و شهرستان هشترود است.
طالب پرهیزکار گفت: قلعه ضحاک به عنوان منطقه نمونه گردشگری و روستای آغ بلاغ از توابع بخش مرکزی به عنوان روستای نمونه گزدشگری انتخاب شده و برای سرمایه گذاری توسط سرمایه گذاران آماده است و به بخش خصوصی واگذار خواهد شد.
رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان هشترود نیز در این جلسه اظهار کرد: در غار آهکی که در آغ بلاغ قرار دارد، آثاری از زندگی ما قبل تاریخ وجود دارد و بهترین نقطه گردشگری در منطقه محسوب می‌شود، زیرا اطراف این غار علاوه بر اینکه از طبیعت دیدنی برخوردار است، از امکاناتی نظیر برق، آلاچیق و راه مناسب نیز برخوردار بوده که کار را برای گردشگران آسان می‌کند.
علیرضا پاشایی یادآور شد: غار آهکی آغ بلاغ در فاصله ۲۱۱۰ متری از زمین در روستای آغ بلاغ واقع شده که از چشم‌انداز زیبایی بهره مند است و می‌تواند سالانه هزاران گردشگر را به خود جذب کند.
وی ادامه داد: غار آهکی آغ بلاغ که یکی از بکرترین مناطق گردشگری در کشور است، در آستانه تحویل به یک شرکت خصوصی است و اگر کسی مایل به اجاره این مکان دیدنی و تاریخی باشد، با هماهنگی فرمانداری به اداره میراث فرهنگی هشترود مراجعه کند.
پاشایی عنوان کرد: اگر این منطقه به مردم کشور و جهانیان شناسانده و معرفی شود، علاوه بر اینکه گردشگر را به خود جذب می‌کند، باعث رونق اقتصادی هم خواهد شد و شغل و درآمدزایی ایجاد خواهد کرد.
منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *