گرمترین نقطه کره زمین : آتشفشان «دالول»
آتشفشان شگفت انگیز «دالول» در کشور آفریقایی اتیوپی که بعنوان گرمترین نقطه کره زمین شناخته می شود، در ماه‌های اخیر به جاذبه جدید گردشگری این کشور و قاره آفریقا تبدیل شده است.
این آتشفشان همچنین در منطقه ای واقع شده که پوشیده از تالاب‌های نمک و چشمه های آب گرم است که بدلیل وجود مواد معدنی که مانع رشد هر جانداری نیز می شوند، صحنه های زیبایی را بوجود آورده اند.
اتیوپی که بیشتر گردشگرانش از کشورهای انگلیس، ژاپن، هلند، اسپانیا و ایتالیا هستند، در سال‌های اخیر یکی از موفق  ترین کشورهای جهان در جذب گردشگر بوده که کارشناسان علت اصلی این امر را ثبات سیاسی بالا در این کشور می دانند که ریسک سرمایه  گذاری خارجی در اتیوپی را به حداقل رسانده است.
سازمان جهانی جهانگردی در آخرین گزارش خود از شرایط صنعت گردشگری جهانی از میزبانی آفریقا از بیش از ۶۵ میلیون گردشگر در سال ۲۰۱۳ خبر داد، این در حالیست که این قاره در سال ۱۹۹۰ تنها میزبان هفت میلیون گردشگر بود.
البته در سال ۲۰۱۴ نیز بیماری مرگبار «ابولا» صنعت گردشگری قاره سیاه را تا سر حد نابودی پیش برده و بیشتر کشورهای غرب آفریقا بویژه گینه، لیبریا و سیرالئون و آفریقای جنوبی و کنیا در جنوب این قاره بیشترین صدمات را از این شیوع ابولا دیده اند که در این میان صدماتی که این بیماری مرگبار به صنعت گردشگری دو کشور کنیا و آفریقای جنوبی وارد کرده است بسیار شدید بوده است.
منبع: جهان‌واره / با تشکر از دوست گرامی امیرگلپرور – کوه نوشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *