پیمایش خط الراس یخچال به الوند(همدان)

مورخه ۱۱ و ۱۲ تیرماه ۶ تن از اعضای هیئت و گروه قاجر طیق برنامه زمانبندی شده شش ماهه اول خط الراس یخچال به الوند را پیمایش نمودند.

قله یخچال
پناهگاه یخچال
قله الوند

گزارش برنامه
روز پنج شنبه مورخ۱۱ تیر ماه ساعت ۵ صبح  4 نفر از کوهنوردان هییت و گروه کوهنوردی قاجر با یکدستگاه سواری به همدان رفتند.بعد از همدان به روستای مراد بیگ رفته وساعت ۶:۴۰  از روستا به طرف پناهگاه یخچال حرکت کرده  و ساعت ۱۰:۳۰ به پناهگاه رسیدند.بعد از استراحت و برداشتن اب لازم برای مسیر ساعت 12 بطرف قله حرکت کرده .بعد از گذشتن چند شیب ملایم ساعت ۱۳ به قله ۳۵۴۰ متری یخچال رسیده پس از استراحت و گرفتن چند عکس دسته جمعی بطرف خط الراس حرکت کردند.
بعد از گذراندن مسیر طولانی و شیب ساعت ۱۸:۳۰ به گردنه تویسرکان رسیده و بطرف پناهگاه کلاغ لان حرکت کرده و ساعت 9 به پناهگاه رسیدند و بیرون از پناهگاه در هوای خنک مطبوع چادر زده  فردا صبح ساعت ۷:۳۰ از خواب بیدار شده بعد از خوردن صبحانه و جمع کردن چادر و کوله ها ساعت ۸:۴۰ بطرف قله الوند حرکت کردند.
 دو نفر از همنوردان که صبح زود از قروه امده بودند در قله منتظرشان بودند و همنوردانی از خمین، اراک، کرج، تهران و همدان به قله الوند امده بودند .بعد از گرفتن چند عکس به سمت پناهگاه میشان حرکت کرده و همگی ساعت ۱۳:۳۰در نهایت سلامت به  قروه رسیدند.

تاریخ اجرای برنامه: ۱۱ و ۱۲ تیرماه ۱۳۹۴
شرکت کنندگان آقا: مهدی ضیایی، علی عبدی، نویدصفا، حمید ایپکی، علی الیاسی(سرپرست)
شرکت کنندگان خانم: مهشید الماسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *