پیمایش خط الراس قله سامان به قله پریشان

مورخه ۱۲ تیر ماه ۱۴ تن از اعضای هیئت و گروه قاجر طبق برنامه زمانبندی شده شش ماهه اول قله سامان تا قله پریشان در جنوب قروه را پیمایش نمودند.

پیمایش خط الراس قله سامان به پریشان
ابتدا باید به روستای آصف آباد رفت،  برای دستیابی به این مقصد از قروه به سمت قلعه و از روستای ویهج عبور می کنیم. ( تا اول روستای ویهج جاده آسفالت می باشد) از ویهج به بعد تا روستای آصف اباد جاده شن ریزی است.
از داخل روستا پیاده روی آغاز می شود.
ازدره  های متعددی می توان به سمت قله سامان رفت که دره آخری شیب ملایم تری دارد.
اعضای  گروه به سر قدمی طیب صالحی از دره خارج شده و به اول خط الراس می رسند، پیمایش خط الراس از آنجا شروع می شود پس از مسافتی کوتاه با شیبی ملایم و دست به سنگ شدن مختصر بر فراز قله سامان می رسیم، گروه استراحت کوتاهی کرده و به سمت قله قاجر راهی می شویم. شیب مسیر کمی بیشتر می شود اما دشوار نیست، بعد از صعود قله قاجر به سمت کانی شاه پسند( هر ساله عشایر  به این منطقه  می آیند) می رویم آنجا استراحتی کرده و به سمت قله بدر ادامه می دهیم.
صعود به قله بدر شیب بیشتری دارد، صعود این مسیر یک ساعت طول می کشد. از قله بدر راهی پریشان می شویم( قله بدر به ارتفاع ۳۲۹۸ متر)  از مسیر سر پایینی، میانه مسیر تقریبا شیب چندانی ندار و باقی مسیر شیب تند تر و دارای شن اسکی که صعود را کمی سخت تر می کند.
پس از رسیدن به پشت قله پریشان تعدادی از اعضا به سمت پناهگاه برگشتند و مابقی یکی از گرده های پریشان را صعود کرده و سپس به سمت پناهگاه برگشتند.
از پناهگاه تا روستای نعمت آباد پیاده رفته و از آنجا با ون به سمت قروه برگشتیم.
لازم به ذکر است این برنامه یکی از پیشنیاز های صعود به قلل دنا می باشد.
 گزارش از ادیب خالدیان

تاریخ اجرای برنامه: ۱۲ تیرماه ۱۳۹۴
شرکت کنندگان آقا: طیب صالحی، عبدالله سنگین آبادی، سردار عبدی، فرهاد الماسی، امیر مرادی، سینا ابراهیمی، آرمان صالحی، ادیب خالدیان، میلاد رحمانی، چنگیز اردلان، محمود فلاح زاده، شهرام نعمتی(سرپرست)
شرکت کنندگان خانم: یاسمن نعمتی، اسرا مرادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *