گشایش مسیر دیواره سد ژاوه

مورخه ۱۱ و ۱۲ فروردین ماه ۶ تن از اعضای هیئت و گروه قاجر بر روی دیواره سد ژاوه  در مسیر سنندج – کامیاران گشایش مسیر نمودند .

گزارش برنامه در ادامه مطلب….

 

گر تو سنگ صخره و مرمر شوی چون به صاحبدل رسی گوهر شوی
گزارش برنامه گشایش مسیر دیواره سد ژاوه ۱۱و۱۲/فروردین/۹۴
در نیمه دوم زمستان ۱۳۹۳ آقایان محمد مهدی پناه، شهرام نعمتی،سید واسع سیدموسوی،طیب صالحی، میدیا هاشمی به نمایندگی از طرف هیئت کوهنوردی استان کردستان طی یک برنامه چند ساعته به منطقه ژاورو از توابع شهرستان سنندج رفتند تا به پیشنهاد متصدیان سد ژاوه منطقه مستعدی برای فعالیت سنگنوردی در منطقه بوجود آمده را شناسایی و بررسی نمایند،
 پس از بازدید و بررسی های لازم به این نتیجه رسیدند که این منطقه پتانسیل انجام فعالیت سنگنوردی را دارا می باشد.
تپه صخره ای کله قندی در منطقه ژاورو ودر فاصله ۳۰کیلومتری از شهرستان سنندج قرار دارد.
از سنندج به سمت کامیاران ۱۵کیلومتر پیش می رویم تا به دو راهی روستای سو رسیده واز آنجا نیز ۱۵ کیلومترجاده آسفالت را به طرف تاج سد  ادامه می دهیم.

 
دیواره حدود یکصد متر که بصورت عمودی تراشیده شده از چند کیلومتری نمایان میشود که قسمتی از تپه کله قندی میباشد . جاده تا۱۰۰متری دیواره ادامه دارد که این مزیت بسیار مناسبی است که سنگنوردان بتوانند در آنجا تمرین و کلاسهای مختلفی را برگزار کنند . روستاهای سو و سوریان در میان مسیر قرار دارند. قسمتهایی از دیواره که توسط انفجار تراشیده شده بسیار ریزشی می باشد ونیاز حتمی به  پاکسازی دارد. 
بنا به پیشنهاد آقای شهرام نعمتی روز سه شنبه ۱۱/فرودین/۹۴چند تن از اعضای گروه قاجربه این منطقه رفتیم تاکار گشایش مسیری را به نام قاجر آغاز کنیم.ساعت ۱۹:۳۰ به دیواره رسیدیم و چادر را برپا کردیم.مسیر های مورد نظر را مجددا بررسی نمودیم.که قرار شد فردا سمت شرقی دیواره که بصورت طبیعی میباشد کار کنیم .امشب هوا سرد است.
روز دوم چهارشنبه ۱۲/فروردین ۹۴
بر خلاف دیروز باد آرام گرفته بود. پس از صرف صبحانه به ابتدای مسیر رفتیم که حدود ۵ دقیقه فاصله دارد.ساعت ۹آقای عطا آزادی همراه خانواده اش و کامران محمدی به آنجا آمدند.مشخصات مسیر در عکس درج شده. طول اول ۴۵ متر ، ۳عدد رول زده شده کارگاه فرود دارد.طول دوم ۴۱متر ۲ عدد رول زده شده کارگاه فرود دارد.طول سوم ۲۵ متر فاقد رول و کارگاه فرود .برای صعود مسیر نیاز به ۲عدد میخ ناودانی۲عددبرگه ای و ۱عدد یونورسال، ۶ عدد فرند متوسط وریز، ۳عددپرونات ریز و متوسط، دو عدد تراکم ریز،اسلینگ بلند۴عدد نیاز است. درجه مسیر به نظر ما طول اول d5.10 و طول دوم و سوم b5.10 است .آب رودخانه آلوده می باشد و باید با خود آب برده شود . 
گزارش: رحمان مرادیانی

شرکت کنندگان آقا: یوسف عبدالملکی،رحمان مرادیانی،میثم ایرانپور،علی حسن بیگی،شهرام نعمتی(سرپرست)
شرکت کنندگان خانم: یاسمن نعمتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *