مجموعه فعالیت های اسرا مفاخری در سال۱۳۹۳
 همنوردان گرامی: از سال گذشته مجموعه فعالیت سالانه ام را در پایان هر سال به صورت گزارش تصویری خدمت شما ارادئه دادم و تصمیم گرفتم که هر سال در حد توان آن را ادامه دهم. 
باتوجه به اینکه در سال۱۳۹۲ برای پاکسازی غار پراو رفته و دوبار این غار را تا چاه سه پیمایش کرده بودم ، سال ۹۳ تصمیم جدی گرفتم تا آنجا که میتوانم سعی در پیمایش آن داشته باشم  به همین خاطر از همان موقع برنامه ریزی کرده و بشدت شروع به تمرین کردم.
هفته ای ۲جلسه تمرینات آمادگی در سالن شرکت مخابرات کردستان به اضافه ی کوهپیمایی و همچنین تمرینات ساعات ورزش در مدرسه (شنا و ژیمناستیک) را بطور مرتب انجام می دادم.
گزارش فعالیت در ادامه مطلب….

با شروع سال جدید۱۳۹۳ – پنجم فروردین فعالیت غارنوردیم را با پیمایش عمیق ترین تک چاه ایران یعنی غار  215 سرو در اراک آغاز کردم. 
همراه  پدرم ، برادرم سامان و هیوا احمدی از غارنوردان سنندج به اراک رفته و با آقایان علی حکی . محمود محمدی آشنا شده و همراه آنان این غار را پیمایش کردیم 
  در  این غار باید نهایت دقت را می کردیم که سنگ از زیر پایمان رها نشود و تا انتهای غار هیچگونه محل استراحتی وجود نداشت.
 
22فروردین ۹۳- اکتشاف غار هل هل در منطقه ی روانسر- روستای گرگیدر
همراه پدرم و آقا رحمان برای اکتشاف این غار رفتیم. شب را در نزدیکی قله که غار هم در آنجا بود استراحت کرده و صبح زود به طرف قله حرکت کردیم . دهانه ی غار ی را که قبلا آقا رحمان دیده بود، پیدا کردیم . یک تک چاه ۸۵متری با دهانه ی بزرگ بود که با آقا رحمان وارد آن شدیم و پدرم به عنوان پشتیبان در دهانه ی غار ماند. داخل غار لانه کبوتر و کف غار برف داشت فرود و صعودش در فضای کاملا معلق بود.
۲۹فروردین۹۳- پیمایش غار درویش خاکی با همنوردان گروه قاجر و کانون کوهنوردان کردستان 
 تعداد زیادی از همنوردان در این برنامه یک روزه شرکت کرده بودند.
۴اردیبهشت۹۳- با دوستان گروه قاجر دوباره به روستای گرگیدر در منطقه ی روانسر رفتیم  دو غار بر روی یک دیواره حدودا یکصد متری که محل استراحت بز کوهیبود، وجود داشت.
دوستانمان این دیواره را صعود کرده و غار را که در واقع یک غار با دودهانه بود آن را نیز پیمایش کردند و من همراه  4نفر دیگر از همنوردان کوههای بالای این غار را جهت اکتشاف غار گشته و برنامه ۲روز طول کشید.
۹خرداد۹۳- پیمایش غار دودزا (زرین آباد) زنجان
برای دومین بار این غار را پیمایش میکردم ولی این بار دریاچه انتهایی غار را با قایق بادی و قایق سواری زفتیم و از تزئینات انتهایی غار  عکاسی و فیلمبرداری کردیم. ماجرای بردن ماشین ما توسط پلیس و رفتن به پاسگاه  هم یک تجربه جدید و خاطره ای بود که هرگز فراموش نمی شود.
۲۱ خرداد۹۳- اکتشافات در منطقه ی شاهو
پیمایش ۲غار بنام آوگه و گوه یخینه . همراهی کاک نادر از روستای دیوازناو با ما (من.پدرم و آقای مناف فتاحی) این برنامه سه روز طول کشید. مناطق بسیار زیبای شاهو از دیوازناو تا هواره برزه را کوهپیمایی کرده و ۲ روز از آب برف استفاده کردیم.
۱۹تیر۹۳- پیمایش غار قلایچی در بوکان یکی از زیباترین غارهای آهکی ایران
۳بار این غار را پیمایش کرده ام. یکی از غارهایی است  که سالی یک بار برای دیدنش می روم و هیچ وقت از دیدن زیبایی های این غار سیر نمی شوم .
در این برنامه چند نفر از دوستانمان برای اولین بار به این غار آمدند که برایشان بسیار جالب و لذت بخش بود.

۲۵تیر۹۳- دریافت لوح تقدیر از فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی و هیئت کوهنوردی استان کردستان
۷مرداد۹۳- سومین برنامه ام در منطقه ی شاهو برای اکتشاف غار
در این برنامه دوستان زیادی از شهرهای مختلف آمده بودند.از کاشان، تهران، کرج، کرمانشاه و کردستان.
این برنامه ۵روز طول کشید .غارهای زیادی را کشف کردیم.تعداد۷ غار نقشه برداری شد و غار شهبانو را که انگلیسی ها ۴۰سال پیش آن را کشف کرده بودند را پیدا کردیم. در این برنامه دوستان جدیدی پیدا کرده و با آنها آشنا شدم همه به من محبت داشتند. روزها و شب های خوبی داشتیم و تجربه های جدیدی آموختم.
۲۹مرداد۹۳- پیمایش کامل غارسم
در پیمایش غار سم بادوستان غارنورد از استانهای مختلف آشنا شدم و چند روز خاطره انگیز و خوب با آنها داشتیم.
سوار شدن به تراکتور و خوردن میوه های ترش جنگلی و بالاخره ۱۸ساعت تلاش در غار و پیمایش کامل غار همه برایم لذت بخش بود
۵شهریور۹۳- و تجربه های جدید
از برنامه اکتشاف منطقه ی شاهو خط خوردم سرپرست برنامه آقای یوسف سورنی نیا گفتند : بعداز برنامه ی قبلی اکتشاف خانمهای زیادی زنگ زده اند و گفته اند شما که اجازه ی حضور خانمها را در برنامه نمی دهید چرا اسرا در برنامه بوده؟ به همین خاطر اجازه ندادند که من هم بروم. خیلی ناراحت شده و گریه کردم .پدر و برادرم گفتند که باید به تصمیم سرپرست برنامه احترام گذاشت ولی من خیلی ناراحت بودم چون هیچ وقت زحمتی برای دیگران نداشتم و سعی کردم  کارهایم را خودم انجام دهم البته این هم یک تجربه بود.
۲۰شهریور۹۳- صعود به قله ی بدر جهت آمادگی پیمایش غار پراو 
27شهریور۹۳- طناب ریزی وآماده سازی مسیر تا چاه۱۵ پراو
۲۱ساعت غارنوردی در کنار گروهی خوب با آمادگی روحی و روانی بالا برای هفته ی آینده و پیمایش کامل غار پراو
برای این برنامه  زحمت زیادی کشیدم حتی کلاسهای تابستانی زبان و ریاضیم را تعطیل کرده تا به تمریناتم برسم. مادرم که نگران وزن کمم بود مرا تحت نظر متخصص تغذیه قرار داد و برنامه غذایی داخل غار پراو را با نظر متخصص تغذیه انجام دادم.
 
 6مهر۹۳- پیمایش غار پراو
من و پدرم تاچاه۲۴ و برادرم سامان تا انتهای غار پراو را پیمایش کردیم .جای آقا رحمان و یوسف از همنوردان گروه قاجر  که در برنامه ی قبل با ما بودند،خیلی خالی بود .
دیدار دوستان و غارنوردان از سراسر ایران آن شب در پناهگاه پراو بسیار خاطره انگیز بود جواب زحماتم را گرفتم . می خواهم اگر بشود هر سال سری به پراو بزنم چون غاری است که آمادگی خاصی را می خواهد و تمام وجودت را درگیر می کند و اگر آماده باشی از این غار لذت خواهی برد. و یک غارنوردی درست و حسابی خواهی شد.
۱۷مهر۹۳- شرکت در برنامه ی تلوزیونی گفتگوی ورزشی از شبکه استانی کردستان
۲۲آبان۹۳- شرکت در برنامه ی تلوزیونی  حرکت ازنو-شبکه ی ورزش سیما- دیدار با کودکان انجمن حمایت از کودکان سرطانی محک- دیدار با پدر غارنوردی ایران و پیشکسوتان غارنوردی در کرج
۲۱ آذر۹۳- بازدید از غار کتله خور در زنجان به همراه انجمن دفاع از حقوق معلولین شهرستان قروه- عکاسی و فیلمبرداری از مکانهای دیدنی غار
۲بهمن۹۳- شرکت در مراسم تجلیل از فعالان روز غار پاک و کارگاه های آموزشی در محل سازمان حفاظت محیط زیست – دیدار با پیشکسوتان و مربیان و غارنوردان سراسر کشور
 
در پایان از تمام همنوردان هیئت وگروه قاجر قروه، پیشکسوتان، همه ی غارنودان انجمن غارنوردان ایران، نمایندگی استانها، هیئت کوهنوردی استان، فدراسیون کوهنوردی و همه ی هموطنان عزیزم که در طول این یکسال همراه و مشوقم بودند، تشکر و قدردانی می کنم.
امیدوارم که در سال جدید پر از نشاط و موفقیت و پیروزی برای شما باشد و آرزو مندم در تمام مراحل زندگی موفق و سربلند باشید . سال نو بر شما مبارک باد
با تشکر اسرا مفاخری
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *