سه کشته و سه مجروح در حادثه سقوط هلی کوپتر در ارتفاعات دربند
 به گزارش انجمن پزشکی کوهستان ایران مقارن ساعت ۲.۳۵ ظهر امروز ۷ اسفند ماه ۱۳۹۳ یک فروند هلی کوپتر که در ارتفاعات در حال پرواز بود به دلیل نامعلومی سقوط کرد.
متاسفانه در این حادثه سه تن از پرسنل پرواز کشته و سه تن دیگر مجروح گردیدند. در ابتدا گزارش گردیده بود که این هلی کوپتر از بالگردهای امداد و نجات سازمان هلال احمر می باشد ولی بعدا تکذیب شد. سقوط این هلی کوپتر در ارتفاعات پایین دست دره دربند اتفاق افتاد و احتمالا ۶ تن در این حادثه کشته و مجروح شده اند.
علت پرواز هلی کوپتر و ارگان اعزام کننده آن و دلیل پرواز هنوز مشخص نیست و علت حادثه نیز هنوز نامعلوم است.
گزارشات تکمیلی در پست های بعدی به اطلاع خواهد رسید.
در خبرگزاری ها از زبان “عزت الله خانمحمدی” فرماندار شمیرانات آمده است که این هلیکوپتر متعلق به نیروی هوایی ارتش ایران بوده اما سخنگوی نیروی زمینی ارتش گفته است که این هلیکوپتر متعلق به هوانیروز ارتش (هواپیمایی نیروی زمینی ارتش ایران) نبوده است. بعدا فرماندار شمیرانات به فارس گفته که بالگرد متعلق به وزارت دفاع بوده است.
وی اظهار کرد: دو خلبان این بالگرد ، بازنشسته با حدود ۵۷ سال سن بودند و مهندس پرواز این بالگرد نیز حدود ۴۵ سال سن داشته است.
این حادثه در کنار امامزاده ابراهیم در روستای پس قلعه دربند اتفاق افتاده است.
منابع خبری، بدی آب و هوا را دلیل سقوط این هلیکوپتر دانسته‌اند.
هم اکنون عوامل هلال احمر، آتش نشانی و … در محل حاضرند و آنطور که منابع محلی گزارش کرده اند این بالگرد پس از سقوط دچار حریق نیز شده است. حسین درویشی سرپرست معاونت عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر نیز با تایید خبر سقوط یک بالگرد در ارتفاعات در بند، جزئیاتی از این حادثه را تشریح کرد و به خبرنگار ایسنا، در این باره گفت: حادثه سقوط بالگرد در حوالی ساعت ۱۴:۴۵ امروز رخ داد و به دنبال آن دو تیم از سوی هلال احمر به محل حادثه که در بالای منطقه دربند واقع شده است، اعزام شدند.
وی با ببان اینکه نیروهای آتش نشانی و پلیس نیز در محل حاضرند، گفت: بالگرد از نوع یک موتوره بوده و پس از سقوط دچار حریق شده است.
منبع: انجمن پزشکی کوهستان ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *