پیمایش خط الراس سالداشه به پریشان
طبق برنامه زمانبندی شده شش ماهه دوم ۷ نفر از اعضای هیئت و گروه قاجر  قرار بود خط الراس سالداشه به پریشان را پیمایش نمایند اما پس از صعود قله سالداشه به علت شرایط نامناسب جوی از ادامه صعود منصرف شدند.
گزارش برنامه در ادامه مطلب…
  

گزارش برنامه سالداشه پریشان 
طبق برنامه زمانبندی شده ۷ نفر از اعضای گروه آمادگی خود را جهت حضور در برنامه اعلام کردند،روز پنج شنبه ساعت ۶:۴۵ از چهار راه مدرس با وسیله نقلیه به ابتدای کوه سالداشه و ابتدای خط الراس رفتیم.
صعود قله سالداشه را با وزش باد شدید شروع کردیم ساعت ۸ بر روی قله سالداشه ایستادیم.
باد شدید از سرعت حرکت ما کاسته ومجبور بودیم از ارتفاع خود کاسته و از سمت راست خط الراس حرکت کنیم .
ساعت ۱۰ برای صرف صبحانه در قله قنبرعلی ایستادیم،۱۰:۲۰ حرکت خود را دوباره آغاز نمودیم چند دقیقه ای بیشتر از حرکت نگذشته بود که آقای یوسف عبدالملکی به دلیل اینکه هر دو پای ایشان دچار طاول شد از ادامه مسیر باز ماند و آقایان مهدی ضیایی و ادیب خالدیان نیز با ایشان از قله قنبرعلی پایین آمدند که با هماهنگی ماشینی در روستای ویهج به دنبال آنان آمد.
بقیه نفرات ادامه مسیر را پیش گرفتیم بعد از پشت سر گذاشتن منطقه مانگه دول شدت وزش باد بیشتر و برف شروع به بارش کرد.حدود ساعت ۱۳:۳۰ بود که وزش باد به حد زیادی افزایش پیدا کرد تا حدی که اجازه راه رفتن را نمیداد.در پناه سنگی چند دقیقه را به استراحت و به امید اینکه از وزش باد کاسته شود نشستیم اما هیچ تغییری نکرد،با مشورت اعضا گروه صعود را خاتمه و به نزدیکترین آبادی(آسف آباد) که حدود یک ساعتی با ما فاصله داشت رفتیم و در راه با یوسف عبدالملکی هماهنگی کردیم و در روستا به دنبال ما آمد و ساعت۱۵:۳۰ در شهر قروه بودیم.

تاریخ اجرای برنامه: ۹ بهمن ۱۳۹۳
شرکت کنندگان آقا: مهدی ضیایی،کوروش دره وزمی،وریا نصیری(دهگلان)،علی الیاسی،یوسف عبدالملکی ، ادیب خالدیان،مهدی عباسی(سرپرست)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *