دو کوه‌نورد «الیگودرز» دچار حادثه ریزش بهمن شدند یک نفرشان جان باخت!
بر اساس خبر دریافتی به نقل از «دکتر حمید مساعدیان»؛ دو نفر از کوه‌نوردان «الیگودرز» در ارتفاعات «اشترانکو» دچار حادثه‌ی ریزش بهمن شده‌اند.
این خبر حاکی‌ست؛ شب گذشته پیکر هر دو نفر را از زیر برف‌ها خارج کرده‌اند؛ اما متأسفانه یکی از این دو کوه‌نورد فوت کرده و دیگری نیز دچار سرمازده‌گی شده است.
—————-
خبر تکمیلی:
فرماندار الیگودرز گفت: ۲ کوه‌نورد الیگودرزی روز گذشته در ارتفاعات سن بران اشترانکوه دچار سقوط بهمن شده که یکی از آنها فوت و یکی دیگر در حالی که یخ زده بود، به بیمارستان الیگودرز برای مداوا انتقال یافت.
ولی‌الله میرزایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در الیگودرز اظهار داشت: با اعلام گرفتار شدن دو کوه‌نورد الیگودرزی در سقوط بهمن رئیس جمعیت هلال احمر الیگودرز به همراه ۱۱ امدادگر و کوهنورد از سمت الیگودرز و رئیس هلال احمر ازنا به همراه ۱۰ نفر کوهنورد و امدادگر از سمت ازنا کار جستجو را آغاز کردند.
وی افزود: کار جستجو و نجات کوهنوردان الیگودرزی به جد شب گذشته آغاز و ساعت یک بامداد امروز در ارتفاعات سن بران اشترانکوه پیدا شدند.
فرماندار الیگودرز اظهار کرد: دو کوه‌نورد الیگودرزی به نام‌های حمیدماهرویی و سیدمرتضی موسوی روز گذشته در ارتفاعات سن‌بران اشترانکوه دچار سقوط بهمن شده که در این حادثه حمید ماهرویی فوت و سیدمرتضی موسوی در حالی که یخ زده بود، به بیمارستان الیگودرز برای مداوا انتقال یافت.
وی از تمام امدادگران و کوه‌نوردان الیگودرزی و ازنایی برای پیدا کردن این دو کوهنورد گرفتار شده در بهمن تشکر کرد.
اسامی نفرات تیم امداد: مجید نعمت اللهی-امان جوکار-محسن رضایی-رسول مرادی-حسن زارعی-مازیار گودرزی-یحیی میرشاکی.
منبع: کوه نوشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *