کوچکترین غارنوردایران، حامی کودکان محک
کوچکترین غار نوردایران با هدف حمایت از کودکان مبتلا به سرطان غار”پراو” واقع در استان کرمانشاه  را در مهر ماه امسال پیمایش کرد.
این غار با عمق ۷۵۲متر یکی از سخت ترین سردترین و عمیق‌ترین غارهای ایران است.
اسرا مفاخری۱۱  ساله یکی از کوچکترین غار نورد ایران و عضو انجمن غارنوردان وغار شناسان شعبه سنندج است و تا کنون توانسته است موفقیت‌های بسیاری در زمینه کشف و پیمایش غارها به دست بیاورد. وی در خصوص پیمایش این غار باهدف حمایت از دوستان کوچکش در محک  گفت : من  از طریق برادرم با محک آشنا شدم. برادرم برای من توضیح داد که کودکانی که در محک هستند چه نوع بیماری دارند و چه مسیری را می‌بایست طی نمایند که سلامتی خود را بدست آورند.
مسیر من در پیمایش یک غار مانند مسیر دوستانم در محک است مسیرهای کم نور آرامش و زیبایی‌های غار را به من نشان می‌دهد و روزنه‌های نور خستگی‌های مرا می کاهد.
سختی راه در غار” پراو” خیلی بیشتر از غارهای دیگر بود و وقتی به این فکر می کردم که این سختی بخاطر دوستانم در محک است انرژی بیشتری می گرفتم و در ۲۵ ساعت این غار را پیمایش کردم .خودم را عضو تیم کودکان محک و نماینده آنها می دانستم پس تلاش مداوم می کردم . هم تیمی های من نیز باید تلاش مداوم کنند تا بتوانند سلامتی خود را بدست آورند.
ضمن قدردانی از تلاش این کودک ورزشکار و خانواده اش که اندیشه نوع دوستی را به وی آموخته است امیدواریم روزی برسد که بتوانیم در کنار یکدیگر جشن بهبودی تمام کودکان مبتلا به سرطان را برگزار کنیم.
منبع: سایت محک موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *